Menu

Jaka koszulka do biegania latem?

11 sierpnia, 2016 - Hobby

odzież do biegania

Bieganie to jeden z najlepszych sposobów na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, na poprawę kondycji, wzmocnienie mięśni i zwiększenie wytrzymałości. Jogging polecany jest w zasadzie wszystkim osobom, które nie uskarżają się na poważne problemy ze stawami i z równym powodzeniem może być uprawiany przez osoby młode, jak i te starsze wiekiem. Jeśli chcesz zacząć uprawiać jogging, najlepszą do tego porą jest lato. Na zewnątrz jest ciepło, zatem nie musisz inwestować olbrzymich pieniędzy w specjalistyczną odzież do biegania. Wystarczą krótkie spodenki lub legginsy i koszulka z krótkim rękawem.

Choć z pozoru wydaje się, że do biegania latem nada się w zasadzie każda koszulka, w praktyce koszulki bawełniane w roli koszulek biegowych sprawdzają się raczej kiepsko, zwłaszcza latem, gdy mocniej się pocimy. Koszulka bawełniana szybko nasiąka potem, zaczyna kleić się do ciała, co zmniejsza komfort biegu i zniechęca nas do kontynuowania podjętego wysiłku. Dużo lepszym rozwiązaniem są koszulki funkcyjne, czyli specjalna odzież do biegania, która gwarantuje wysoki poziom wentylacji i dużą wytrzymałość. Biegając w tego typu koszulce wolniej się pocimy, a jeśli już to pot szybko odparowywany jest na zewnątrz materiału, dzięki czemu koszulka nie klei się do skóry. Poza tym tego typu koszulki są wyjątkowo wytrzymałe, niepodatne na rozciąganie i blaknięcie. Bez problemu możesz je prać po każdym treningu, a i tak przez długi okres czasu pozostaną w niezmienionej formie.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Jedna myśl nt. „Jaka koszulka do biegania latem?

Adam

Osobiście polecam np. rashguardy. Mniej krępują ruchy i dla facetów będą idealne. Sam sobie bardzo chwalę, choć kiedyś byłem sceptycznie nastawiony.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*