Menu

Jaki plecak wybrać dla ucznia?

Styczeń 24, 2017 - Dziecko

Wszyscy rodzice uczniów zmuszeni są do kupna odpowiedniego plecaka, w którym dziecko będzie przez kolejne miesiące nosić swoje wyposażenie. Tutaj rodzi się podstawowe pytanie – co właściwie kupić i jaki model będzie odpowiedni dla ucznia.

Sklepowe półki uginają się pod ilością różnorodnych modeli. Jest w czym wybierać – klasyczne tornistry, plecaki, worki plecaki i torby noszone na ramieniu. Wszystko zależy od tego, jakie wyposażenie będzie zabierane do szkoły i czy plecak lub torba będą służyć także do innych celów.

Sztywny tornister – przydaje się w przypadku dużej ilości zeszytów, kartek, książek z miękką oprawą. Tornistry polecane są najmłodszym uczniom, ponieważ dobrze chronią zawartość. Tornister trudniej wyczyścić, ponieważ nie nadaje się do prania w pralce. Dużym plusem jest łatwe i proste zapięcie, z którym poradzi sobie nawet przedszkolak.

worek plecak

Worek plecak to modna alternatywna dla klasycznego tornistra

Worek plecak to dobre rozwiązanie w przypadku uczniów, którzy często noszą ze sobą strój sportowy. W worku zmieszczą się ubrania i buty, ale może być również wykorzystywany do noszenia książek lub sztywnych zeszytów. Worek plecak jest bardzo łatwy w utrzymaniu – wystarczy dorzucić go do zwykłego prania.

Sztywny plecak – ten model często jest produkowany również w wersji z kółkami i rączką. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które muszą codziennie dźwigać bardzo dużo szkolnego wyposażenia, w tym książki, ćwiczenia, zeszyty, strój gimnastyczny i drugie śniadanie. Składana rączka ułatwia przechowywanie. Minusem jest dodatkowa waga kółek i rączki, co z kolei podwyższa ogólny ciężar całego plecaka. Kółka jednak są na tyle wygodnym rozwiązaniem, że rodzice najchętniej skłaniają się ku temu modelowi.

Torba na ramię – mała, poręczna i wygodna. Doskonała do noszenia niewielkich zeszytów, książek i akcesoriów np. na zajęcia dodatkowe. Posiada wystarczająco dużo miejsca na schowanie niezbędnych pomocy naukowych, telefonu, portfela itp, a przy tym jest bardzo lekka. Torby zazwyczaj można nosić za pomocą długiego ramienia lub krótkiej rączki.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*