Menu

Sposób na pięknie rzęsy

Styczeń 30, 2018 - Moda i uroda

Sposobów na to, aby nasze rzęsy prezentowały się bajkowo i zalotnie jest całe mnóstwo, ale wśród najpopularniejszych możemy śmiało wymienić tymczasowe, sztuczne rzęsy, których aplikacja nie jest specjalnie skomplikowana i można z powodzeniem wykonać ją samemu, w domowej łazience (zestawy do przedłużania rzęs tez można by tu przypasować, ale z racji, że najczęściej stosuje się je w gabinetach kosmetycznych, a nie w domu, przypiszemy im osobną kategorię).

zestaw do przedłużania rzęsDrugim popularnym sposobem jest stosowanie zabiegów na podkręcanie rzęs i tutaj drogi są już dwie – ta prostsza, domowa oraz ta nieco bardziej skomplikowana, która wymaga już umówienia się na odwiedziny w salonie piękności. W pierwszym przypadku chodzi o używanie tak zwanej zalotki, czyli narzędzia przypominającego skrzyżowanie szczypców z nożyczkami. Ściska się nim oczyszczone rzęsy, czyli innymi słowy – od tego zaczyna się cała nad nimi praca. Jest to bardzo ważne z powodu tego, że umalowane już rzęsy są raczej kruche i traktowanie ich w takim stanie zalotką może się dla nich bardzo źle skończyć – najczęściej ich połamaniem i uzyskaniem efektu skrajnie wręcz odwrotnego niż zamierzony. Podkręcenie rzęs za pomocą zalotki jest mimo wszystko świetnym sposobem, by łatwo i szybko poprawić wygląd swoich rzęs – choć trzeba go powtarzać każdorazowo przed wyjściem z domu i trzeba być ostrożnym, by nie zniszczyć sobie rzęs.

Drugim wspomnianym zabiegiem jest tak zwany lifting rzęs. Wymaga on już zdecydowanie wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz pomocy profesjonalnej kosmetyczki. Z grubsza polega on na tym, że rzęsy nasącza się specjalistycznym preparatem, który sprawia, że są giętkie, plastyczne i podatne na odkształcenia. Później za pomocą specjalnych narzędzi lub szablonów, kosmetyczka nadaje im pożądany kształt, zaczynając już u samych podstaw rzęs.

Przedłużanie

W przeciwieństwie do zakładania sobie tymczasowych sztucznych rzęs albo używania zalotki, stosowanie zestawów do przedłużania rzęs nie jest ani rozwiązaniem szybkim, ani też do wykonania w domu. Służą one raczej już do przeprowadzania profesjonalnych zabiegów, a więc są bardziej narzędziem pracy dla kosmetyczki niż domowym sposobem na poprawienie swojego wyglądu. Oczywiście, jak zawsze – wyższa cena (w sensie dosłownym oraz skomplikowania procedury) oznacza jednocześnie wyższą jakość. I tak zestawy do przedłużania rzęs utrzymują swój efekt przez kilka tygodni, więc odpada konieczność codziennego traktowania się zalotką. Ponadto rzęsy po zabiegu wyglądają naturalnie i zdrowo, a przy tym wydają się nie tylko dłuższe, ale również gęstsze.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*