Wiele osób posiada zwierzęta. Do tych najpopularniejszych należą rzecz jasna psy. Nic w tym dziwnego, bo przecież pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Należy jednak pamiętać, że posiadanie czworonoga wiąże się z odpowiedzialnością. Każdy, kto chce, aby jego pupil rozwijał się harmonijnie, musi zatroszczyć się o odpowiednią dietę. Nie sposób również zapomnieć o tym jak ważne jest obserwowanie zachowania zwierzęcia.

Co powinien jeść pies?

Jak kompleksowo dbać o zdrowie psa?Każdy, kto posiada psa, musi zdawać sobie sprawę z konieczności zadbania o jego prawidłową dietę. Wiadomo, że zwierzę najchętniej jadłoby to, co mu smakuje. Sklepowe półki uginają się zaś od ciężaru różnego rodzaju gotowego pożywienia dla psów. Mowa tu nie tylko o sklepach zoologicznych, ale również o popularnych supermarketach. Producenci wielu popularnych karm zapewniają nas, że znajdują się w nich składniki, które dbają o zrównoważony rozwój zwierzaka. Należy jednak pochodzić do tych zapewnień z dużą dozą ostrożności. Nieprawidłowo dobrana karma może bowiem spowodować szereg problemów, takich jak na przykład biegunka u psa. Dlatego tak ważne jest dokładne czytanie składów produktów, które zamierzamy kupić dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dobrej jakości karma dla psa nie powinna zawierać cukru, który jest niesamowicie szkodliwy. Co więcej, cukier działa silnie uzależniająco. Pies może więc uzależnić się od spożywania określonego rodzaju karmy. Warto również sięgać po karmy, które nie zawierają tajemniczo brzmiących substancji, które najczęściej są szkodliwymi barwnikami i konserwantami. 

Jakie objawy chorobowe u psa powinny wzbudzać naszą czujność?

Nawet jeżeli dbamy o prawidłową dietę naszego czworonoga, nie możemy być pewni tego, że zwierzę będzie zawsze zdrowe. Z tego też względu warto zawsze starannie obserwować zachowanie zwierzęcia po to, aby nie przeoczyć tak istotnych objawów jak na przykład biegunka u psa. Może mieć ona bowiem fatalne skutki dla jego zdrowia. Przede wszystkim może ona prowadzić do odwodnienia zwierzaka oraz do utraty cennych elektrolitów. Oczywiście nie każda biegunka u psa oznacza poważną chorobę. Najczęściej przyczyną jest zatrucie pokarmowe. Wówczas trzeba zatroszczyć się o to, aby zwierzak otrzymywał odpowiednią dawkę płynów, najlepiej wody. Warto również przyjrzeć się temu co pies jadł. Możliwe, że zwierzę cierpi na nietolerancję pewnych produktów i wówczas należy wyeliminować je z jego diety. Jeśli jednak biegunka u psa trwa długo, zwierzę chudnie i jest osowiałe, nie zwlekajmy z wizytą u weterynarza. 

Więcej na ten temat możemy przeczytać na stronie: https://wiecejnizkarma.pl/advices/o-czym-moze-swiadczyc-biegunka-u-doroslego-psa/