Moda na produkty pochodzenia naturalnego sprawia, że po yerba mate sięgają kolejne osoby. Po niedawnym boomie na zieloną herbatę poszukuje się innych ciekawych dla niej alternatyw. Nie bez znaczenia są również pobudzające właściwości ostrokrzewu paragwajskiego. Wszystko to sprawia, że żaden sklep yerba mate nie powinien narzekać na brak klientów. Wiele osób nie wie jednak czym się kierować podczas wyboru suszu i pierwsze decyzje często podejmuje pod wpływem atrakcyjnej etykietki lub ciekawej nazwy.

Podstawowe wskazówki

Podczas pierwszych zakupów w sklepie yerba mate przede wszystkim nie należy wybierać dużych opakowań, zwłaszcza jeśli zioło ma służyć wyłącznie dla jednej osoby. Większe paczki, choć bardziej ekonomiczne zmuszają nas do długiego picia jednego gatunku. Rzadko pije się kilka rodzajów jednocześnie, ponieważ otwarte opakowanie wietrzeje i traci aromat. Na początek lepiej wybrać najmniejsze paczki, które pozwolą na spróbowanie różnych wariantów i marek. Dobrym rozwiązaniem są wspólne zakupy ze znajomymi, wtedy wybór największych opakowań nabiera sensu. Z pewnością każdy znajdzie w swoim otoczeniu niejednego mateistę, wystarczy zapytać i umówić się na wspólne zamówienie w sklepie yerba mate. Będzie to także doskonałą okazją do wymienienia opinii o poszczególnych markach i gatunkach. Warto także powiedzieć sprzedawcy, że dopiero rozpoczyna się przygodę z ostrokrzewem paragwajskim, niemal każdy sklep yerba mate posiada darmowe próbki promocyjne, które pozwolą na poznanie nowych smaków. yerba mate sklep

Najpierw klasyka, potem nowości

Każdy sklep yerba mate potwierdzi, że najlepiej zacząć od sprawdzonych klasyków, które pozwolą na poznanie prawdziwego smaku ostrokrzewu paragwajskiego. Wszelkie wariacje na temat yerby lepiej odłożyć na późniejszy okres. Warto jednak zwracać uwagę na proporcję między zawartością listków i gałązek w suszu. Yerba mate, na której opakowaniu znajduje się określenie elaborada posiada ok 65% zawartości listków, pozostałą część stanowi pył i patyczki. Zwłaszcza na początku lepiej wybrać wariant despalada, który posiada nawet do 90% listków, dzięki czemu smak jest bardziej wyrazisty, a spożywanie mniej uciążliwe przez drobinki, których nie była w stanie zatrzymać bombilla. Nie należy jednak zamykać się na nowości, po spróbowaniu kilku klasycznych gatunków warto wybrać wariant z dodatkiem owoców lub innych ziół takich jak yerba. Osoby poszukujące najsilniejszego pobudzenia powinny wybrać yerbę z dodatkiem guarany.