Odzież ciążowa – kiedy jest potrzebna?

Wielu kobietom wydaje się, że kupowanie ubrań specjalnie na okres ciąży jest zbędnym wydatkiem. Być może tak jest, o ile w naszej szafie znajdziemy przede wszystkim luźne rzeczy w fasonie oversize. W innym przypadku wymiana garderoby jest wskazana, i to nie tylko ze względu na modę, ale przede wszystkim komfort, bezpieczeństwo i zdrowie matki oraz dziecka. odzież ciążowa Odzież ciążowa jest dziś w Polsce niezwykle rozpowszechniona i kupić można ją zarówno w wielkopowierzchniowych sieciówkach, jak również mniejszych butikach oraz w sklepach internetowych. Powstają nawet specjalnie miejsca, które zajmują się jedynie sprzedażą ubrań dla ciężarnych i młodych matek, zwłaszcza karmiących. Sprawdźmy, dlaczego zainwestowanie w odzież ciążową ma sens.

Komfort i bezpieczeństwo

Większość kobiet preferuje ubrania dość dopasowane do swojej sylwetki. O ile w przypadku rozciągliwych bluzek okres ciąży – szczególnie pierwszej jej połowy – nie jest w żaden sposób problematyczny, o tyle już spodnie mogą okazać się dość niekomfortowe. Z tego powodu odzież ciążowa sprawdzi się przede wszystkim w zakresie dolnej części garderoby. Jeśli decydujemy się na noszenie sukienek i tunik, to wystarczające będą wygodne legginsy albo rajstopy – zarówno te z obniżonym stanem, tzw. biodrówki, jak i te ze specjalnym panelem na brzuch. Spodnie najlepiej kupować ze wspomnianym panelem. Jeśli inwestujemy w sukienki, warto wybierać takie, które mają krój pozwalający rosnąć brzuszkowi. W innym przypadku będzie nam w nich niewygodnie, ale będą również niebezpiecznie uciskać podbrzusze, mogąc powodować różne dolegliwości.

Kiedy wymienić garderobę?

U większości kobiet zwłaszcza pierwsza ciąża widoczna jest dopiero około 4-5 miesiąca. To nie znaczy jednak, że wcześniej odzież ciążowa się nie przydaje. Trzeba pamiętać o tym, że brzuch już nieco zmienia swoje rozmiary, i choć jest to niewidoczne dla otoczenia – delikatnie rośnie. Odzież ciążowa powinna zagościć w naszej szafie wówczas, gdy czujemy, że noszenie dotychczasowych ubrań sprawia nam dyskomfort, a one same zostawiają na skórze bolesne pręgi, zaczerwienienia i opuchnięcia.