Każda kobieta lubi czuć się piękna. Z tego właśnie powodu kobiety tak wiele uwagi poświęcają wyborowi odpowiedniego stroju oraz biżuterii na każdą okazję. Bardzo powszechne jednak staje się dawanie kobietom biżuterii w prezencie. Jak wybrać taki prezent, by mieć pewność, że będzie uniwersalny i ucieszy obdarowywaną?

Przede wszystkim - weź pod uwagę jej gust

zawieszki srebrneNie można sprawić kobiecie odpowiedniego prezentu w postaci biżuterii, nie biorąc pod uwagę jej preferencji trendowych. Tym, co zawsze sprawdza się niezawodnie jako prezent, są zawieszki srebrne. Można nosić je na łańcuszku lub bransoletce. Srebro jest pięknym i eleganckim metalem, jednak nie aż tak kosztownym jak złoto. Jest odporne na działanie czynników zewnętrznych, zachowuje piękny połysk nawet po długotrwałym użytkowaniu. Zawieszki ze srebra nie rzucają się zbytnio w oczy, zwłaszcza jeśli są noszone na cienkich łańcuszkach o drobnych, delikatnych ogniwach. Można więc nosić je każdego dnia, ponieważ są ozdobą na tyle skromną, że z powodzeniem da się je wkomponować w każdą niemal stylizację. Mimo tego skromnego wyglądu, biżuterię ze srebra można bez obaw zakładać także podczas eleganckich okazji - nawet, jeśli jest delikatna i nie zwraca zbytnio uwagi. To nawet lepiej - stylizacji nie cechuje wtedy nadmierny przepych.

Grawery - najlepszy prezent jest zindywidualizowany

Zawieszki srebrne bardzo często kupowane są z okazji rocznicy ślubu lub zawarcia związku. By sprawić, że prezent taki będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, mężczyźni zwykle decydują się na zawieszki srebrne z grawerunkiem. Co może przedstawiać grawer? Zwykle jest to data ważna dla kobiety, imię jej ukochanego lub jej samej bądź inicjały. Bardzo często grawerunek jest wykonywany za niską cenę, jeśli wykonuje się go u tego samego jubilera, u którego kupiło się zawieszkę. Usługi grawerowania oferuje też wiele witryn internetowych - niektóre prowadzą nawet sprzedaż zawieszek, zapewniając przy zakupie możliwość zamówienia dowolnego grawerunku na biżuterii. Co ciekawe, zawieszki, na których można wygrawerować napisy, mają najróżniejsze kształty, więc z pewnością nie powinno być problemu ze znalezieniem takiej, która spodoba się ukochanej kobiecie. Jakie kształty są oferowane? Do najpopularniejszych należą: serca, gwiazdy i koła. Można także zdecydować się na zakup zawieszek dla par, które mają kształt dwóch połówek serca. Na nich także można wykonać grawerunek, choć trzeba przyznać, że mimo trafionego pomysłu nie prezentują się aż tak dobrze jak pozostałe zawieszki.