Za pomocą nowoczesnych dekoracji dla domu, białe ściany mogą nabrać bardziej designerskiego klimatu. Każdy, kto choć raz w życiu stał przed koniecznością zaaranżowania domowej przestrzeni wie, jak wielki udział w odbiorze całości wywierają dodatki. Odpowiednio dopasowane do zadanej stylistyki, mogą powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń, zmienić jej proporcje, zadecydować o motywie przewodnim. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup jakichkolwiek ozdób, zastanówmy się, jaki efekt tak naprawdę pragniemy dzięki nim uzyskać. Wówczas cały proces będzie nie tylko prostszy, ale również bardziej satysfakcjonujący.

Fototapety – nowoczesne dekoracje dla domu

dekoracje dla domuJeśli pragniemy całkowicie odmienić styl mieszkania, warto zdecydować się na zakup fototapety. Przy jej udziale możliwe będzie wykreowanie atmosfery rodem z amazońskiej dżungli, nowojorskiej metropolii czy tropikalnej wyspy. Pomocny w tym zakresie jest szeroki wybór gotowych motywów, począwszy od tematyk abstrakcyjnych, po te związane z naturą, architekturą, żywnością, florą, fauną czy panoramą miasta. Alternatywą może być również dekoracja dla domu z własnym zdjęciem, pozwalająca w maksymalnym stopniu spersonalizować wnętrze do własnych oczekiwań. To jednak nie koniec zalet, jakimi bez wątpienia charakteryzują się te ścienne stickery. Na uwagę zasługuje ich nieskomplikowany montaż i demontaż, niska cena zakupu, zabezpieczenie ściany przed zabrudzeniem, a także umiejętność zniwelowania istniejących nierówności.

A może domowa galeria zdjęć?

Przeglądając wiele kolorowych magazynów, możemy zauważyć, że powszechnym, aranżatorskim zabiegiem jest tworzenie rodzinnej galerii fotografii. Umieszczone w stylowych ramkach, w centralnej części pomieszczenia, dodadzą wnętrzu stylu i oryginalnego charakteru. Tego rodzaju dekoracje dla domu mogą występować w roli metalowych lub plastikowych ramek, transparentnych lub kolorowych. Wszystko zależy od naszych osobistych oczekiwań i preferencji. Co ważne, są tanie, proste w montażu i pozwalające uzyskać natychmiastowy efekt. Nic zatem dziwnego, że te dekoracje dla domu tak często pojawiają się w magazynach wnętrzarskich.