balerinyRzadko kiedy zdarza się obuwie tak wszechstronne, wygodne oraz wielozadaniowe jak balerinki. Są to buty przede wszystkim nadające się na rozmaite okazje, od eleganckich, zawodowych spotkań, aż po wypady z przyjaciółmi czy wyjścia do nocnych klubów. Dobrze jednak wiedzieć, do czego można je nosić.

Dziś balerinki jesteśmy w stanie kupić w każdym rozmiarze, fasonie oraz wykonane z rozmaitych materiałów. Te ze skóry ekologicznej czy naturalnej, na niewielkim obcasiku z pewnością sprawdzą się do kreacji eleganckich, na przykład na spotkania zawodowe. Bardziej wzorzyste czy w kolorach krzykliwych będą idealne na spacery i wyjścia z przyjaciółmi. Delikatne, z odkrytymi palcami sprawdzą się jako obuwie do letnich kreacji, zwłaszcza sukienek.

Dobieranie balerinek do okazji, na którą chcemy je nałożyć, nie jest proste. Warto jednak kierować się własnym wyczuciem stylu oraz dbałością o to, aby zestaw tworzył względną całość o odpowiednim charakterze – czy to codziennym, czy eleganckim, czy może bardziej wyjściowym.