Jeżeli ktoś poszukuje telefonu komórkowego, o który nie trzeba się będzie martwić, an pewno powinien zdecydować się na zakup takiego jak Samsung Solid. Jest on przede wszystkim bardzo trwały, za co odpowiadają użyte do jego wykonania materiały. Jest on odporny na wstrząsy, nawet upadek z dość dużej wysokości nie spowoduje  w nim żadnych  problemów ani usterek. 

Samsung Solid jest także telefonem wodoodpornym, zalanie czy sytuacja, gdy wpadnie nam na przykład do kałuży, nie jest żadnym kłopotem. W związku z tym, jak bardzo jest odporny na uszkodzenia i wstrząsy, na pewno jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kto pracuje w warunkach, które mogą takie właśnie sytuacje powodować. Dla tych którzy wykonują prace remontowe czy podobne nie ma chyba lepszego aparatu na rynku. 

Jednak Samsung Solid to nie tylko wysoka odporność na uszkodzenia lub wstrząsy, ale także bardzo duża ilość funkcji, które na pewno sprostają wymaganiom użytkowników. Zdaniem większości korzystających z niego osób jest to model po prostu idealny dla każdego.