Większość kobiet na co dzień dba o cerę używając do tego różnych produktów. Często zapomina się jednak o tym, że konieczne jest dbanie o nawilżenie ciała. W tym celu warto stosować kosmetyki pielęgnacyjne dopasowane do potrzeb skóry. Po jakie produkty należy sięgać i w jaki sposób ich używać, aby mieć piękną skórę?

Jakimi kosmetykami nawilżać skórę?

Najpopularniejszymi produktami nawilżającymi ciało są balsamy. Warto zwrócić uwagę na produkty marki Vianek, która ma szeroką ofertę tych kosmetyków. Te balsamy do ciała nie tylko dobrze nawilżają skórę, ale mają także inne zalety – dzięki zawartym w nich składnikom mogą działać ujędrniająco czy regenerująco.
Do nawilżenia ciała świetnie sprawdzają się również masła. Mają one dosyć twardą i zbitą konsystencję. Produkty tego typu nawilżają, ale też natłuszczają skórę, dlatego też są polecane przede wszystkim osobom mającym skórę suchą, choć świetnie sprawdzą się też u osób z pozostałymi typami skóry w okresie zimowym. Warte uwagi jest odżywcze masło do ciała marki Yope, zawiera bowiem składniki znane z właściwości silnie nawilżających, jak choćby masło shea, olej kokosowy czy gliceryna.
Nawilżenie ciała umożliwiają również olejki. Mają one wiele zalet, poza dogłębnym nawilżaniem ciała mają również inne właściwości. Część z nich ma działanie ujędrniające, wygładzające czy spowalniające procesy starzenia. Przykładem mogą być olejki do ciała Orientana, które poza opisanymi właściwościami mają również piękne zapachy, co sprawia, że aplikacja produktu na skórę jest bardzo przyjemna. Jak aplikować oleje? Można nakładać je bezpośrednio po umyciu się na jeszcze wilgotną skórę. Alternatywą jest aplikacja na czyste, osuszone ręcznikiem ciało.
Delikatną skórę najlepiej nawilżać mleczkiem, które ma płynną, a tym samym bardzo lekką konsystencję. Dużą zaletą tego produktu jest fakt, że bardzo szybko się wchłania. Godne polecenia jest na przykład mleczko do ciała Ziaja z proteinami jedwabiu, w którego składzie znalazły się między innymi witaminy A i E pomagające opóźniać starzenie się skóry.

W jaki sposób dbać o nawilżenie ciała?Złuszczanie zrogowaciałego naskórka

Aby balsamy, olejki czy inne kosmetyki pielęgnacyjne mogły zapewnić dobre nawilżenie ciała konieczne jest regularne stosowanie peelingów. Warto ich używać 1-2 razy w tygodniu. Zadaniem tych produktów jest złuszczenie obumarłego naskórka. Dzięki temu prostemu zabiegowi kosmetyki pielęgnacyjne będą mogły lepiej wniknąć w skórę, a tym samym zwiększyć jej nawilżenie. Na rynku dostępne są peelingi drobno i gruboziarniste. Niektóre z nich, jak choćby peelingi do ciała Bielenda, nie tylko usuwają zrogowaciały naskórek, ale mają też działanie silnie nawilżające.