top secret

Co ma dla nastolatków kluczowe znaczenie w sensie zakupu odzieży? Takie pytanie zadają sobie praktycznie wszyscy producenci ciuchów na świecie. Oczywiście nową markę stosunkowo trudno wprowadzić na rynek, bo ten jest wręcz przepełniony. Działają na nim bowiem bardzo zbliżone działalności tj. Cropp sklep, czy depczący mu po piętach Top Secret sklep.

Polskie marki amerykanizowane

Niestety polscy przedsiębiorcy parający się sprzedażą ubrań dla nastolatków zmieniają profil funkcjonowania tak, aby nikt podczas zakupów nie pomyślał, że ma do czynienia z krajowymi ciuchami. Powód? Młodzież ufa bardziej zagranicznym odpowiednikom, a już sama zmieniona na amerykańską nazwa przedsięwzięcia robi swoje pod kątem marketingowym. Podział produkcji wygląda najczęściej tak, że w Polsce określane jest znakomite wzornictwo, a produkcja przechodzi do najtańszych państw azjatyckich kreujących produkty różnego typu w masowej skali.

Jakość ograniczona przez masową produkcję

Cropp sklep oraz wymieniony konkurencyjnie Top Secret sklep mają podobne problemy związane ze zwrotem nabywanych przez młodzież ciuchów. To jednak ryzyko chętnie podejmowane, bo ubrania są dość tanie, a niektórym po prostu kolejna wizyta w sklepie się nie opłaca.