Wielu osobom kot w domu kojarzy się ze zniszczonymi meblami, sierścią klejącą się do ubrań i dywanów oraz niezbyt przyjemnym zapachem unoszącym się z kuwety. W rzeczywistości, jeśli tylko odpowiednio dbamy o kota, większości tego typu problemów w ogóle nie doświadczmy lub doświadczymy je w marginalnym stopniu. Oczywiście przed drobinami sierści na odzieży raczej się nie uchronimy, bez problemu uporamy się jednak z kwestią nieprzyjemnego zapachu z kuwety – wystarczy, że będziemy ją odpowiednio często sprzątać, zamiast zwykłego piasku użyjemy specjalnie przeznaczonego dla kotów żwirku i będziemy pamiętać o właściwym żywieniu naszego zwierzaczka. Zniszczeniu mebli też można zapobiec, wystarczy od czasu do czasu przyciąć kocie pazurki i zainwestować w sznurkowy drapak, na którym nasz kotek będzie mógł ćwiczyć swoje niszczycielskie umiejętności. Domowy kot do szczęścia potrzebuje naprawdę niewiele. Pomijając kwestię miłości i zainteresowania ze strony właściciela, wystarczy zapewnić kotu intymne miejsce, w którym będzie mógł załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, drobne przedmioty do zabawy i drapak, na którym zaostrzy swoje pazurki, a także odpowiednio dobraną karmę.

Jedzenie dla kota

Podobnie jak my, koty lubią urozmaicony pokarm, warto zatem od czasu do czasu sięgać po karmę o nieco innym składzie i smaku. Pod tym adresem https://kiwizoo.pl/kot/karma-dla-kota/ prezentowanych jest wiele wysokiej klasy kocich karm, w wielu różnych smakach, o zróżnicowanym składzie i różnych właściwościach odżywczych. Są tu karmy dla małych kotków, dla kotów dorosłych i tych w starszym wieku. Są karmy lekkie i karmy specjalistyczne dla kotów o specjalnych potrzebach żywieniowych. Oczywiście są tu również karmy suche i mokre. Jeśli karma dla kotachcemy sprawić naszemu milusińskiemu przyjemną niespodziankę, od czasu do czasu możemy kupić mu również jakiegoś rodzaju przysmak w miniaturowej saszetce. Tego typu mokre pokarmy występują w wielu różnych smakach, dzięki czemu łatwo znaleźć pokarm, który jest uwielbiany przez naszego kota.

Wyprawka dla kota

Prócz kwestii żywienia, nasz kot potrzebował będzie także kuwety z zapasem żwirku, kilku zabawek, dzięki którym nie będzie się nudził oraz drapaka, na którym będzie mógł ścierać swoje pazurki. Wybór właściwego żwirku pomoże ograniczyć nieprzyjemny zapach dobiegający z kuwety. Żwirek musi jednak odpowiadać potrzebom naszego kota – przypaść mu do gustu. Dlatego na początku pewnie będziemy musieli poeksperymentować z kilkoma różnymi żwirkami, zanim znajdziemy ten najlepszy, odpowiadający nam i naszemu kotu.