krzesło ergonomiczneSpędzenie kilku lub kilkunastu godzin w pozycji siedzącej przed komputerem czy też przy różnego rodzaju dokumentach jest nie tylko męczące, nie łatwe ale także ogromnie niezdrowe dla pracownika. Pozycja siedząca utrzymywana przez dłuższy czas, czyli na przykład kilka godzin dziennie w pracy negatywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale także na nogi, ramiona, oczy oraz pracę układu krwionośnego.

W związku z tym należy odpowiednio dostosować swoje środowisko pracy do podstawowych zasad ergonomii. Dlatego też warto posiadać krzesło ergonomiczne. Przedmiotowe krzesła charakteryzują się przede wszystkim wygodnym siedziskiem, oparciem oraz odpowiednią regulacją. Posiada ergonomiczny kształt oparcia oraz siedziska. Ponadto wyposażone jest w regulowane podłokietniki, a także zagłówek. Wyposażenie miejsca pracy pracownika w krzesło ergonomiczne pozwala między innymi na podniesienie poziomu samopoczucia pracownika. Ponadto pozytywnie wpływa na zdrowie, a jednocześnie przekłada się na efekty pracy.

Należy pamiętać, że zgodnie z regulacjami prawnymi pracodawca ma obowiązek zapewnić minimalne wymagania ergonomii, ze względu na to, że stanowisko pracy nie może zbyt obciążać układu mięśniowo-szkieletowego.