Jedną z rzeczy niezbędnych do naszego prawidłowego funkcjonowania jest oczywiście woda. O ile bez jedzenia jesteśmy w stanie przeżyć kilkanaście dni, o tyle bez wody przeżyjemy tylko kilka dni. W jaki sposób zadbać jednak o jakość wody dostarczanej do naszego organizmu? Czy jedynym rozwiązaniem jest zakup wody butelkowanej?Wbrew pozorom w większości miast woda płynąca w instalacjach wodnych jest bardzo dobrej jakości. Nie powinniśmy się obawiać o zdrowie bazując właśnie na niej. Niemniej, bardzo dobrym pomysłem jest zainstalowanie w domu własnego punktu oczyszczania wody bazującego na kilku filtrach.Dzbanki, czy filtry?
Filtry do wody dostępne na polskim rynku przybierają najróżniejsze formy. Najmniej inwazyjną w instalację i nie wymagając zmian w jej budowie jest zastosowanie dzbanków filtrujących, do których jedynie nalewamy wodę i czekamy, aż się ona przeleje na jego dno. Znacznie efektywniejszym rozwiązaniem jest jednak instalacja kilkufazowych filtrów do wody, które mają nie tylko ją zmiękczać, ale między innymi również usuwać z niej nieprzyjemny zapach, poprawiać smak, czy usuwać potencjalne zagrożenia w postaci bakterii i wirusów.Wymiana?
Pamiętać należy o jednej rzeczy - wszystkie filtry do wody wymagają po jakimś czasie wymiany! Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie prawidłowe oczyszczanie i uzdatnianie domowej wody płynącej z naszych kranów.Czy warto zatem zainwestować w filtry do wody w naszym domu? Tutaj każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samodzielnie - czy warto zainwestować we własne zdrowie nieodłącznie związane właśnie z wodą?