Aby wybrać nowoczesne meble do swojego domu, wystarczy pięć kroków. Wykonane w odpowiedniej kolejności pozwolą na samodzielne zaprojektowanie umeblowania.
1. Przejrzyj czasopisma o wystroju wnętrz i o meblach. Poszukaj inspiracji i oceń jakie meble lubisz. Nowoczesne meble różnią się od siebie, więc najlepiej jeśli dopasujesz je do swojego gustu. Zrób notatkę lub zapisz sobie zdjęcia w formie plików.
2. Naszkicuj rozstaw pomieszczeń, wymierz je i spróbuj ustawić w nich meble, które znalazłeś w magazynach. Warto zrobić kilka wariantów ustawień i prowadzić notatki na ich temat. Nowoczesne meble z natury są dość proste, powinno więc pójść łatwo.
3. Rozłóż wszystkie szkice i wybierz ten ,który najbardziej do ciebie przemawia. Narysuj go jeszcze raz, z dokładnym zachowaniem wymiarów pomieszczenia i mebli.
4. Zbuduj na tym projekcie model trójwymiarowy, Wystarczą pocięte kawałki kartonu, klej i taśma klejąca. Makieta nie ma być piękna, ma pomóc dostrzec ewentualne wady projektu.
5. Nie niszcz gotowego modelu. Bez względu na to czy będziesz ustawiać meble samodzielnie, czy też ktoś zrobi to za ciebie, projekt ten pomoże w urzeczywistnieniu planu.