Wspólne przejażdżki rowerowe z dzieckiem to niezapomniana przygoda. Maluchy uwielbiają jeździć razem ze swoimi rodzicami, ale często są za małe na dłuższe trasy lub jeszcze nie dosięgają do pedałów. Nie trzeba rezygnować z rodzinnych wycieczek tylko dlatego, że nasza pociecha jeszcze nie umie sprawnie jeździć. Rozwiązaniem są foteliki, które można przymocować do roweru.

Fotelik rowerowy dla dziecka to sprytny gadżet, który ułatwi życie każdemu rodzicowi. W kwestii wyboru nigdy nie możemy kierować się niską ceną - bezpieczeństwo i jakość wykonania mają tu priorytet. Jeżeli z góry planujesz kupić najtańszy model, lepiej zapomnij o wspólnych podróżach.

Jak wybrać dobry fotelik rowerowy dla dziecka? W wyborze pomoże odpowiedź na kilka istotnych pytań. Najważniejsze z nich to: ile waży maluch, gdzie wolisz umieścić fotelik (na bagażniku, ramie czy z przodu), czy masz w domu lub piwnicy wystarczająco miejsca na przechowywanie dodatkowych akcesoriów dla dziecka? Wielu producentów stara się wprowadzić dodatkowe usprawnienia, dzięki którym przewożenie dziecka staje się bardziej komfortowe. Wśród innowacyjnych rozwiązań znajdują się m.in.:

  • składane oparcie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca podczas przechowywania,

  • regulacja wysokości podnóżków - dla jeszcze lepszej wygody i bezpieczeństwa dziecka,

  • wyciągana wyściółka, którą można z łatwością wyprać w razie potrzeby,

  • antybakteryjna powłoka, która nie tylko eliminuje drobnoustroje, ale również nie przyciąga tak szybko zabrudzeń,

  • regulacja wysokości zagłówka - dzięki czemu główka dziecka ma należyte podparcie, co jest istotne zwłaszcza w trakcie nagłego hamowania,

  • amortyzacja - dla komfortowej jazdy,

  • przednie oparcie - wykorzystywane w modelach, które montuje się z przodu roweru - dziecko może się oprzeć na nim w czasie jazdy,

  • regulacja kąta nachylenia oparcia - jest bardzo przydatne w chwilach, kiedy maluszek usypia w czasie jazdy. Dzięki temu możemy rozłożyć fotelik. Dziecko może bez problemu się położyć. Będziemy mieli pewność, że jego bezwładne ciało nie będzie kołysać się na boki i nie wypadnie w trakcie jazdy.