[caption id="attachment_606" align="alignright" width="300"]piżama panda Piżama panda czy z innym motywem bajkowym ukoi Twoje maleństwo do snu[/caption] Wielu rodziców od lat napotyka ten sam problem „walcząc” codziennie ze swoją pociechą o pójście spać. Maluchom ciężko jest przetłumaczyć, że czas na zabawę dobiegł końca, a one muszą zregenerować wewnętrzne baterie przed kolejnym dniem wyzwań (i pozwolić rodzicom na zrobienie tego samego). Rodzice imają się różnorodnych sposobów na zapędzenie swojego dziecka pod kołdrę. Najlepszym jest zaprezentowanie pójścia do łóżka nie jako konieczności, ale jako kolejnego elementu zabawy.

Barwne sny w barwnym otoczeniu

Wielobarwna pościel, pokryta grafikami na przykład z postaciami z ulubionych bajek dziecka to jeden z lepszych sposób by chętniej udało się ono spać. Można go efektywnie dopełnić poprzez zakup specjalnej piżamy, która pozwoli maluchowi na uwolnienie swojej wyobraźni. Przykładem tego rodzaju rozwiązań jest między innymi piżama panda. Nie chodzi tutaj o piżamę, która ma nadrukowaną pandę lub „pandzi” motyw, chociaż takie opcje również wchodzą w grę – wszystko zależy od preferencji malucha. Piżama panda to ubiór, który wzorowany jest na wyglądzie pociesznego azjatyckiego misia. Tego rodzaju piżamy posiadają kaptur z doszytymi uszkami oraz specjalne rękawiczki imitujące łapki. Szukając tego rodzaju opcji warto zainwestować w jakość. Piżama powinna zapewniać dziecku swobodę ruchów oraz nie przegrzewać organizmu, w rezultacie fakt, że kupiony komplet został wykonany z wysokiej jakości materiałów jest tutaj kluczowy.

Oszczędności tak – byle nie za bardzo

Piżama panda nie będzie specjalnie dużym wydatkiem, chociaż kupno paru zwierzakowych kompletów może zauważalnie odbić się na portfelu. Jednak szukanie tanich zamienników jest słabą strategię. Zależy nam w końcu na komforcie oraz dobrym śnie dziecka. Kupowanie produktów, które szybko przegrzeją dziecko lub nie wytrzymają częstych prań jest zwykłym popadaniem w zakupowe błędne koło, które zamyślanych oszczędności z pewnością nie przyniesie. W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i sieciowych można bez problemu znaleźć piżamę, która wpisze się w możliwości finansowe rodzica i unikalne preferencje dziecka. Warto przed kupnem spytać się malucha, co myśli o tego typu prezencie, ponieważ robienie „ubraniowych” niespodzianek nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Chociaż produkty takie jak piżama panda stają się coraz bardziej popularne to pamiętajmy, że to, co podoba się nam niekoniecznie musi spodobać się dziecku, a w przypadku powyższych zakupów rozchodzi się głównie o jego zadowolenie.