Sezon BurzPolacy z reguły nie czytają. Nie potrafią też wymienić znanych autorów, nie tylko polskich. Wyjątkiem są książki o tematyce fantastycznej a przede wszystkim Andrzej Sapkowski. Andrzej Sapkowski jest znany ze swojego typowego zachowania, twórczości, charakterystycznego języka i postaci. Nazywany bywa mistrzem polskiej fantastyki, jego powieści są znane na całym świecie. Od dawna zapowiadał wydanie kolejnej powieści, jaką jest Sezon Burz. Zapowiadał powrót do świata wiedźmińskiego i rzeczywiście tak się stało. Chociaż powieść nie jest kontynuacją wcześniejszych powieści.

Akcja powieści, tak jak zapowiedział autor, dzieje się w świecie wiedźmińskim. Głównym miejscem jest oczywiście królestwo Kerack oraz okoliczne ziemie. Jak nietrudno sobie wyobrazić, głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii. Geralt walczy z niebezpiecznym potworem, który ma tylko jeden cel - zabijanie ludzi. Zaraz potem jest aresztowany, czego skutkiem jest utrata mieczy wiedźmińskich. Z małą pomocą, bohater robi wszystko, by owe miecze odzyskać. W międzyczasie wdaje się w romans, poznaje wpływowe osoby oraz margines społeczny. Bohater zostaje postawiony przed trudnymi pytaniami, musi podejmować trudne decyzje. 

Książka Sezon Burz cieszy się niesamowitą popularnością. Mimo wielu podejrzeń dotyczących tej książki, sugestii, że autor napisał ją tylko dla pieniędzy, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Książkę Sezon Burz czyta się jednym tchem, mimo jej sporej objętości.

Jeśli ktoś przepada za fantastyką i twórczością Sapkowskiego, z pewnością Sezonem Burz będzie zachwycony. Jest to ksiązka, którą można podarować w prezencie a nawet na święta. Na pewno zachwycą nią również Ci, którzy Sagi jeszcze nie czytali, którzy dopiero poznają twórczość tego autora. Warto pamiętać, że sam Sapkowski jest bardzo popularnym autorem, jest najczęściej tłumaczonym, zaraz po Lemie, polskim autorem fantastyki. Tworzył opowiadania i powieści, jest znany na całym świecie. Jego nowa publikacja tylko potwierdza jego pomysłowość.