Nawet najsolidniejszy samochód posiada części, które dość szybko się zużywają. Do takich zaliczają się wycieraczki samochodowe. Ich żywotność wynosi około 1 roku (albo 300 godzin jazdy). Kiedy zaczynają piszczeć podczas pracy i zostawiać smugi na szybach, trzeba je wymienić na nowe. W przeciwnym razie może dojść do porysowania szyb.

BMW to samochód wybierany przez kierowców, którzy jeżdżą szybko, wobec czego wycieraczki do BMW również muszą być przystosowane do szybkiej jazdy. Dlatego powinny to być raczej wycieraczki płaskie (bezprzegubowe, znane też jako "banany") niż klasyczne. Tego typu wycieraczki są zdecydowanie bardziej aerodynamiczne, dzięki czemu nie hałasują przy dużych prędkościach. Nie stwarzają też problemów podczas mrozów.

WycieraczkiObecnie najpopularniejszymi na rynku wycieraczkami płaskimi są Bosch AeroTwin. Ich konstrukcję tworzy płaska i sprężysta szyna, która równomiernie przylega do szyby na całej długości ramienia. Pióra tych wycieraczek pokrywa specjalna powłoka zwiększająca wydajność czyszczenia. Wyróżnia je także łatwość montażu. Problemem płaskich wycieraczek może być odklejanie się od szyby, jeśli ta ostatnia jest bardzo wygięta. Wówczas warto zdecydować się na pióro ze spojlerem.

Wycieraczki można znaleźć w sklepie ABC Wycieraczki pod adresem http://abcwycieraczki.pl/pol_m_Wycieraczki-Osobowe_BMW-179.html.