schody kręcone

Tradycyjne polskie domy i mieszkania posiadają zamknięte pomieszczenia, najczęściej na planie prostokąta, oraz ciemne korytarze. Z racji względnie chłodnego klimatu plany domów i mieszkań uwzględniają konieczność zapewnienia, że straty ciepła będą minimalne.
Tymczasem nowoczesne technologie ocieplania budynków sprawiają, że problem chłodu w okresie jesienno-zimowym schodzi na drugi plan. Możemy zaprojektować mieszkanie tak, aby było ono jasne i funkcjonalne.

Właśnie taką ideą kieruje się projektowanie przestrzeni w duchu open space. Polega ona na zminimalizowaniu ilości ścian w domu lub mieszkaniu i wykorzystaniu jak największej ilości światła i powierzchni.

W takim domu doskonale można wyeksponować schody kręcone, które mogą stać się nie lada atrakcją. Popularne jest łączenie kuchni z jadalnią i pokojem dziennym. Dzięki temu smakowite zapachy same zapraszają domowników do rodzinnego stołu.

W takim domu mamy dużo większą dowolność przy aranżacji wnętrza i ustawianiu mebli. Łatwiej jest też zmienić wygląd pomieszczenia, jeżeli dotychczasowe zwyczajnie nam się znudzi.

Jeżeli przemawiają do Ciebie zwroty takie, jak otwarta kuchnia i schody spiralne, mieszkanie typu open space to coś dla Ciebie.