Jeszcze nie tak dawno temu, standardem w wykończeniu łazienek było stawianie na wanny. Przez pierwsze lata po transformacji ustrojowej Polacy nadal woleli w swoich nawet niewielkich łazienkach montować wanny, bardziej z przyzwyczajenia i przekonania, że kabiny prysznicowe to rozwiązanie najtańsze, nietrwałe, a w dodatku mało komfortowe. Ostatecznie dominowało przekonanie, że kabina prysznicowa nie pozwala ani na wygodne, ani tym bardziej relaksujące, wypoczęcie w kąpieli.

kabina prysznicowaZ czasem zmieniły się jednak nie tylko łazienki – ich powierzchnie czy rozstaw – ale również oczekiwania samych nabywców i zwyczaje obywateli. Człowiek zaczął stawiać przede wszystkim na funkcjonalność i oszczędność czasu oraz pieniędzy – zaś wszystkie te postulaty za jednym zamachem spełniają kabiny prysznicowe Radaway. W pierwszej kolejności – są one idealnym rozwiązaniem dla każdego właściciela niewielkiej i niezbyt ustawnej łazienki. Pierwsze modele to najczęściej kabiny o wymiarach 80x80 centymetrów na planie kwadratowego brodzika. Dzisiaj już nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w wymiarach takich kabin prysznicowych i jeśli tylko pozwala na to przestrzeń, znaleźć można kabiny prysznicowe Radaway w wymiarach 100x150 cm czy 150x200 cm.

Główne zalety takiej kabiny to naturalnie możliwość wykonania szybkiej kąpieli bez konieczności napuszczania całych metrów sześciennych wody do wanny. Dla osób ceniących sobie szybkie i jak najwygodniejsze wykonywanie zabiegów higienicznych czy toaletowych, jest to rozwiązanie na pewno lepsze, ale ucieszą się także wszyscy ci, którzy nie lubią przepłacać za zużytą ciepłą wodę.

Oczywiście współczesne kabiny prysznicowe to nie tylko ich rozmiary. Z powodzeniem wciąż zamontować można niewielką kabinę w małej łazience i w pełni cieszyć się jej wszystkimi funkcjami. Obecnie kabiny prysznicowe Radaway oferują pełen zakres modyfikacji i personalizacji. Dodatkowe funkcje jak deszczownia czy natrysk, to już podstawa wyposażenia praktycznie każdej łazienki. Coraz częściej kabiny sprzedawane są z już gotowym siedziskami albo półeczkami na kosmetyki, nie brakuje w nich nastrojowego zmiennego oświetlenia LED czy głośników umożliwiających słuchanie muzyki w trakcie prysznicu.