Bez względu na to, czy interesuje nas raczej chusta tkana klasyczna, czy też chusta kółkowa, musimy się nauczyć je odpowiednio wiązać. Wiązanie jest ważne przede wszystkim dla bezpieczeństwa dziecka, ale również komfortu rodzica. Co więcej, dobrze zawiązana chusta daje możliwość poruszania się w praktycznie dowolny sposób z dzieckiem blisko ciała – i to w pozycji dla niego naturalnej.To właśnie trudności z wiązaniem sprawiają, że wielu rodziców decyduje się zrezygnować z noszenia dzieci w chuście. Tymczasem ciekawą alternatywa dla matek i ojców, którzy nie mają w okolicy specjalisty w tym temacie, będzie wybór chusty kółkowej. Jest ona ciekawą alternatywą dla klasycznej chusty, aczkolwiek posiada swoje ograniczenia, których każdy musi być świadomy przed decyzją o jej wyborze.

Klasyczna chusta i jej wiązanie

W odróżnieniu od chusty kółkowej do klasycznych chust trzeba zdecydowanie opanować odpowiednią technikę wiązania. Nie jest to trudne, bo wiele podstawowych metod motania dzieci w chuście wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania rodzica oraz opanowania kilku chwytów. Warto mieć jednak na uwadze, że metod wiązania jest przynajmniej kilkanaście, dlatego też dobrze jest wybrać tę najbardziej optymalną dla siebie. Dzieci malutkie zawsze wiąże się w chuście przodem do siebie, na klatce piersiowej, aby była to pozycja naturalna i komfortowa.chusta kółkowa

Szybkie motanie dziecka

Dla tych, którzy np. potrzebują zamotać dziecko na chwilę – choćby podczas zakupów czy po wyjściu z auta, gdy chcą mieć wolne ręce – zdecydowanie polecana jest chusta kółkowa. Choć przy noszeniu w niej dziecka trzeba przestrzegać kilku istotnych zasad, choćby wiązania chusty naprzemiennie na obu biodrach, co zapobiega rozmaitym asymetriom tak u rodziców, jak i u dziecka, to jednak chusta kółkowa w tym zakresie sprawdza się o wiele lepiej. Łatwo się ją wiąże, jest bardzo prosta w obsłudze i o wiele łatwiej można ją założyć bez wielkiego doświadczenia. To świetne rozwiązanie dla zabieganych rodziców, którzy chcą mieć dziecko blisko siebie.