Dobrej jakości mikrofon Rode jest jednym z podstawowych urządzeń wejścia dla każdego komputera osobistego. Jest on niezbędny do komunikacji głosowej w różnych pokojach chatowych, a także do ewentualnej rejestracji wokalu, jeśli interesuje nas tworzenie muzyki. Niektóre programy posiadają także opcję komend głosowych, które stanowią prawdopodobnie najwygodniejszy model UI, jaki można stworzyć przy dzisiejszej technologii.

Czy warto zwracać uwagę na parametry?

Warto jest zadbać o to, aby wybrać taki mikrofon Rode, z którego będziemy zadowoleni. W najgorszej sytuacji znajdujemy się, jeśli jest to nasz pierwszy zakup takiego sprzętu i nie posiadamy żadnego, praktycznego porównania. Parametry zamieszczane w opisach poszczególnych produktów potrafią być bardzo mylące, gdyż nie każdy jest obeznany z profesjonalną terminologią techniczną tych urządzeń. Jeśli poszukujemy mikrofonu Rode tylko po to, aby porozumiewać się ze swoimi znajomymi, to nie musimy zwracać na jego specyfikację szczególnej uwagi. Największe znaczenie ma tutaj jednak możliwość tłumienia szumu i redukcji wyłapywania hałasu. Zakłócenia w rozmowach potrafią być dla słuchacza bardzo irytujące, szczególnie jeśli mamy tendencję do trzymania mikrofonu Rode w pobliżu ust i głośnego oddychania w jego kierunku. Bardzo nieprzyjemny dźwięk wydaje także szeleszczenie folią bądź szczekający pies. Rzecz jasna, nawet najlepszy, dostępny mikrofon Rode nie jest w stanie stłumić całego hałasu, dlatego powinniśmy zadbać o wyciszenie swojego pokoju także we własnym zakresie. Należy o tym pamiętać także wtedy, jeśli w ramach hobby prowadzimy własnego vloga lub podcast – zła jakość dźwięku z pewnością nie przyciągnie do nas większej ilości odbiorców, a starych fanów jedynie odstraszy. Do niektórych modeli mikrofonów można dokupić specjalne pokrowce, które mają za zadanie ograniczenie odbierania hałasu z zewnątrz.

Dodatkowe, praktyczne cechy mikrofonów

Producenci sprzętów elektronicznych prześcigają się w usprawnianiu swoich wyrobów, starając się przyciągnąć klientów na każdy, możliwy sposób. Rzecz jasna, korzystamy na tym właśnie my – rywalizacja pomiędzy markami doprowadziła do powstania mikrofonów Rode o wielu, ułatwiających życie usprawnieniach. Jednym z nich są rozstawiane nóżki, które montuje się przy cięższych modelach. Te zapewniają duża stabilność urządzenia i skutecznie zapobiegają jego wywracaniu się. Poza tym, nie zaburzają one charakterystycznej proporcji mikrofonu, zachowując jego estetyczny i przyjemna dla oka wygląd. Artykuł powstał we współpracy z https://www.bemixmedia.pl/mikrofony-rode-cat-270