W obecnych czasach wiele osób coraz bardziej czuje ogarniające ich przemęczenie. Z dnia na dzień tracimy siłę do tego, aby wstać rano z łóżka i udać się do pracy. A gdzie tu można jeszcze mówić o takich rzeczach, jak codzienne wykonywanie swoich obowiązków. Często przyczyną takiego stanu rzeczy może być postępująca po woli depresja, której nie należy w żadnym wypadku bagatelizować. Zdarzają się jednak takie przypadki, że wystarczy pomyśleć o odpowiedniej diecie, dzięki której uda nam się odzyskać radość życiową i energię do działania.

Zdrowy sposób żywienia

dieta 1 dniowa

Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku może być dieta 1 dniowa, która będzie oparta na samych sokach. Tak, znają się zaraz osoby, które będą twierdzić, że dieta zawierająca się w jednym dniu nic nie daje, ponieważ czego można dokonać w ciągu kilkunastu godzin? Można dokonać naprawdę wielu rzeczy, jeżeli w odpowiedni sposób się do tego podejdzie. Po pierwsze należy zakupić odpowiednie soki z firmy cateringowej, które będą naszym pożywieniem przez cały ten dzień. Jeżeli komuś jest żal pieniędzy na ten cel, to może skorzystać z tańszej opcji jaką jest samodzielnie sporządzenie soków na bazie przepisów wynalezionych w sieci. Druga opcja jest o tyle dobra, że nie będziemy mieli najmniejszych wątpliwości, co znajdziemy w takim soku. Po drugie - na te kilkanaście godzin zapominamy o pokarmach stałych. Po trzecie - cieszymy się z efektów, jakie daje w naszym życiu taka kuracja sokami. Już po kilkunastu godzinach przekonamy się, że z werwą można wstać z łóżka i cieszyć się nowym dniem.

Siła, moc i energia

Dieta 1 dniowa opierająca się na sokach sporządzonych z warzyw i owoców w różnych kombinacjach naprawdę przywraca nam wiarę i siłę do życia. Nasz organizm poczuje się o wiele lepiej, jeżeli przez jeden dzień będziemy dostarczali mu samych witamin i owoców w formie płynnej. Nie zapominajmy, że to właśnie warzywa i owoce leżą u podstaw naszej piramidy żywieniowej. Poza tym nie można zapominać o tym, że takie soki to najlepszy sposób na wprowadzenie warzyw do swojej codziennej diety. O ile owoce zawierają w sobie dużo cukrów, dlatego nie zawsze można z nimi "szaleć", o tyle warzywa można spożywać w dowolnej ilości. Często mamy problem, aby spożywać warzywa w formie stałej, dlatego można pomyśleć o tym, aby je "wypijać". Nawet, jeżeli na początku wydaje nam się to dziwne, tak szybko przyzwyczaimy się do tego rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że po 1 dniu nie należy rezygnować ze zdrowego i optymalnego sposobu żywienia.