Jednym ze zmysłów człowieka jest węch. Z jego pomocą zbieramy informacje o otaczających nas zapachach. Udowodniono już, że aromaty znajdujące się wokół nas wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Odpowiednio dobrany zapach może ponadto pomóc w zniwelowaniu stresu lub bólu głowy. Warto zatem otaczać się ładnymi zapachami, które będą dopasowane do okazji. Aby piękne zapachy towarzyszyły nam na co dzień, mamy kilka opcji. Najpopularniejsze są oczywiście perfumy i wody toaletowe, które pozwalają się otulić zapachową mgiełką i zabrać wybraną kompozycję gdziekolwiek się udamy. Jednak nie musimy nosić zapachu na sobie, aby móc się nim cieszyć. Równe dobrze sprawdzi się "ubranie" mieszkania w zapach, np. za pomocą olejków. Świetnie sprawdzi się również wosk do kominka. Wówczas po podgrzaniu olejku lub wosku, będziemy mogli cieszyć się pięknym aromatem, roznoszącym się po pomieszczeniach.

W zależności od nastroju i upodobań

wosk do kominka

Wosk do kominka to prosty sposób, na ładny zapach w mieszkaniu. Wystarczy wziąć kawałeczek i rozpuścić go w specjalnej wanience, używając do tego celu świeczki typu tealight. Na rynku dostępne są woski wielu firm, oferujących różną intensywność zapachów. Istnieje również ogromna różnorodność zapachów, dzięki czemu każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Istnieją lekkie zapachy kwiatowe i owocowe, słodkie (np. wanilia, karmel, ciasteczka lub wata cukrowa), inspirowane naturą (np. o nucie morskiej bryzy, lasu lub mroźnego powietrza), a także kompozycje tworzone sezonowo lub z okazji jakiegoś święta, takiego jak Boże Narodzenie lub Halloween. Woski niektórych firm można ze sobą łączyć podczas używania, tworząc własne, unikalne kompozycje zapachowe.

Na prezent lub do użytku własnego

Szukasz pomysłu na prezent? Wosk do kominka to doskonały wybór! Produkty sprzedawane są zazwyczaj w estetycznych kształtach i mają ciekawe, intensywne kolory. Dzięki temu wystarczy je przewiązać wstążką, aby pięknie się prezentowały w roli upominku. Na większe okazje, do zestawu wosków można dokupić kominek lub świeczki zapachowe, komponujące się z wybranymi przez nas woskami. Pozwoli to na zwiększenie intensywności zapachu. Takie woski możesz kupić również samemu sobie. Jako miły drobiazg, z jakiejś okazji, lub tak po prostu, aby sprawić sobie przyjemność. Jeżeli spodoba ci się ten sposób na "ubieranie" mieszkania w zapach, to prawdopodobnie zbierzesz całą kolekcje wosków, tak, że bez problemu będziesz mógł dobierać zapach do swojego aktualnego nastroju.