Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne. Czas najwyższy pomyśleć, jaki prezent dla niemowlaka będzie idealny dla naszej pociechy. Asortyment sklepów z artykułami dziecięcymi jest ogromny. Trudno jednak w tym gąszczu znaleźć zabawkę spełniającą walory edukacyjne, estetyczne i ekonomiczne, jeśli odpowiednio wcześnie nie rozpoczniemy poszukiwań.

A może coś z Minky?

Prezent dla niemowlakaZastanawiając się, jaki prezent dla niemowlaka będzie odpowiedni, często pierwszym skojarzeniem są zabawki. Zupełnie niepotrzebnie! Kilkumiesięczny maluszek nie ma jeszcze sprecyzowanych oczekiwań, co do upominków, jakie otrzyma. Ucieszy się bowiem z wszystkiego, co kolorowe, przyjemne i miłe w dotyku. A takie z pewnością są przedmioty z dodatkiem minky. Kocyk z mięciutką warstwą minky, poduszka w najróżniejszych kształtach i kolorach, a może przytulanka z metkami sensorycznymi? Propozycji jest wiele. Warto z nich skorzystać, albowiem taki prezent dla niemowlaka będzie nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale przede wszystkim praktyczny, co z pewnością doceni wielu rodziców. Nie wspominając już o tym, że po latach może być świetną pamiątką...

Zabawki wspierające rozwój maluszka

Kolejną kategorię pomysłów na upominek dla niemowlaka stanowią różnego rodzaju stojaki gimnastyczne i maty edukacyjne, które w znaczący sposób stymulują motorykę małą i dużą. Zanim jednak zdecydujemy się na którąkolwiek z tych zabawek, musimy sprawdzić jej stabilność. Dla zdrowia maluszka ważne jest, aby pałąk nie był nazbyt przeładowany znajdującymi się na nim zabawkami. Wyposażone w moduł grający i/lub świetlny z pewnością umilą czas na wspólnym odkrywaniu otaczającego świata.

Co jeszcze?

Przeglądając asortyment sklepów z zabawkami takich jak https://www.coocoo.pl/pol_m_pomysl-na-prezent_prezent-dla-niemowlaka-271.html , nieraz napotkamy na różnego rodzaju karuzele z pozytywkami. Nie bez powodu. To bowiem doskonały przedmiot, który sprawdzi się nie tylko u noworodka. Grająca, kręcąca się, różnokolorowa karuzela pozytywnie wpłynie na zmysł wzroku i słuchu. W tym wypadku także warto zachować rozwagę. Zbyt duża ilość melodii, a także zbyt głośne dźwięki mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Co jeszcze może sprawdzić się w roli prezentu dla niemowlaka? Nie możemy w swoich rozważaniach zapomnieć o różnego rodzaju sorterach i piramidkach. Migające światełka, śmieszne dźwięki wprowadzające w świat kształtów i kolorów z pewnością ucieszą niejednego malca, jak i jego rodziców, którzy od początku jego istnienia, będą mieć pewność, że dają mu wszystko to, co najlepsze.