O ile obecnie pogoda rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, o tyle nie możemy liczyć, że taki stan pozostanie na zawsze. Warto zatem już teraz pomyśleć o obuwiu zimowym dla chłopca, które zapewni mu komfort i ciepło podczas chłodnych, mroźnych dni. Wygodne buty to podstawa do swobodnych harców na świeżym powietrzu, o których nie można zapomnieć w kompletowaniu zimowego ekwipunku.

Jakie wybrać?

Chłpiec w butach zimowychButy zimowe chłopięce muszą być przede wszystkim wiatroszczelne, wodoodporne i ocieplane. To podstawowe czynniki, determinujące wybór odpowiedniego obuwia. Wszystkie te aspekty spełnia kolekcja kozaków, o antypoślizgowej, grubej, zapewniającej izolację termiczną podeszwie i regulowanym zapięciu. Większość z dostępnych modeli wyposażonych jest w membranę Gore-Tex, która powszechnie używana jest w produkowaniu obuwia dla himalaistów. To dzięki niej do wnętrza buta zimowego dla chłopca dociera powietrze, a nie przedostaje wilgoć. Alternatywą są ocieplane trzewiki, o nieco niższej cholewce niż kozaki, ale równie ciepłe i nieprzemakalne. Ich atutem jest fakt, że idealnie pasują zarówno do codziennych strojów, jak i bardziej formalnych stylizacji.

Trampki, a może śniegowce?

Jakie jeszcze buty zimowe chłopięce przygotowali producenci? Kolejną propozycję stanowią ocieplane trampki za kostkę, które w szczególności przypadną do gustu wielbicielom sportowego wizerunku. Choć ich walory decydujące o komforcie i wygodzie użytkowania są nie do przecenienia, tak intensywność ich zakładania w dużej mierze pozostaje uzależniona od pogody. O ile podczas suchej i stosunkowo łagodnej aury należycie spełnią swoją rolę, o tyle podczas śniegu i kałuż muszą pozostać wymienione na inny model. Jaki? Choćby śniegowce, którym nie straszne mrozy i biały puch. Z racji zastosowanych nieprzemakalnych materiałów, okażą się wiernym sprzymierzeńcem podczas kilkugodzinnych zabaw na świeżym powietrzu. Z wełnianą, doskonale izolującą wkładką, grubą, ale elastyczną podeszwą i ściągaczem zapobiegającym przed przedostawaniem się śniegu – takie buty zimowe chłopięce to modele do zadań specjalnych.