Zima – najlepsza weryfikacja Twoich wycieraczek samochodowych

Jeśli chcesz cieszyć się, że nie musisz podróżować komunikacją miejską w zimę, gdy warunki atmosferyczne bywają niezwykle uciążliwe, a nie posiadasz garażu, który ochroni Twój samochód przed opadami śniegu, to musisz zainteresować tym, w jaki sposób należy pielęgnować podstawowe wyposażenie Twojego auta. Przykładem takich elementów, są m.in. wycieraczki samochodowe, które uwielbiają nie tylko być przysypywane przez śnieg, którego ciężko jest się później pozbyć, ale również mogące przymarzać do szyby, co uniemożliwia ich wykorzystanie zarówno podczas odśnieżania, jak i czyszczenia szyby.

Podnieś wycieraczki samochodowe do góry, gdy zostawiasz auto na dworze

Wszystkie modele oferują możliwość podniesienia wycieraczek do góry, ponieważ bez tego, dokładne wyczyszczenie całej szyby, byłoby niemal niemożliwe. Jest to istotna funkcjonalność, która doskonale sprawdzi się podczas zimowych dni i nocy, gdy temperatury wahają się daleko poniżej zera! Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, że wycieraczki samochodowe przemarzną do szyby i pojawi się problem, który uniemożliwi szybki odjazd z podjazdu – koniecznością będzie włączenie silnika, ogrzanie auta od wewnątrz i rozpuszczenie lodu znajdującego się w miejscach, z których nie da się go zeskrobać – nie tylko wydłuży to proces dojazdu do szkoły lub pracy, przez co będziemy musieli wstawać z łóżka o wiele wcześniej, ale również bardzo wysoko podniesie koszty utrzymania pojazdu, gdyż zimny silnik w stojącym pojeździe, spala o wiele więcej benzyny. wycieraczki samochodoweJuż na jesieni, a dokładniej w drugiej połowie listopada, warto spodziewać się sytuacji, w których pada deszcz, w nocy temperatury schodzą o kilka stopni poniżej zera i o wczesnej porannej porze, pojawia się problem, gdyż wycieraczki samochodowe nie chcą pracować. Warto wtedy podnosić je do góry, chociażby profilaktycznie. Wycieraczki w atrakcyjnej cenie kupisz w sklepach internetowych, takich jak ABC Wycieraczki.

Produkty rozpuszczające lód

We wszystkich sklepach i na większości stacji benzynowych, można kupić produkty, które pozwalają rozpuścić lód z uporczywych miejsc, dzięki czemu wycieraczki samochodowe szybciej wrócą do pracy. Czy warto inwestować w taki asortyment? Jest to w końcu dodatkowy wydatek, a biorąc pod uwagę codzienną walkę z minusowymi temperaturami, to prawdopodobnie koniecznością będzie zakup kilku opakowań. Są to preparaty na bazie alkoholu, więc w pierwszej kolejności sprawdźmy ich skład i przeanalizujmy cenę, ponieważ czasem może okazać się, że wystarczy mocny alkohol posiadający powyżej 40%, który można kupić niemal na każdej wsi – a może okazać się, że jego cena w wielu przypadkach będzie niższa.