Wielu z nas chociaż przez moment marzyło o tym, by nauczyć się grać na gitarze. Jeśli taka chęć towarzyszy nam do dzisiaj to znak, że powinniśmy się zdecydować na zakup instrumentu. Niemniej jednak, przed podjęciem tego kroku warto zapoznać się z różnymi rodzajami gitar- ich cenami oraz umiejętnościami jakie będą od nas wymagane.

gitara basowaNajpopularniejszym typem gitary jest akustyczna- sprawdza się na wszelkiego typu imprezach czy ogniskach. Dają wyrazisty i ostry dźwięk, a struny są metalowe. Zdecydowanie cichszym rodzajem gitary jest klasyczna. Jest idealna dla zwolenników i pasjonatów muzyki klasycznej - cienkie, nylonowe struny wydają łagodniejszy dźwięk. Kolejna jest gitara basowa, która może być zarówno elektryczna, jak i akustyczna. Bez względu na odmianę posiadają one zaledwie cztery bądź pięć strun, lecz są one niezwykle grube.

Niemniej jednak, profesjonalni gracze oraz nauczyciele odradzają rozpoczynania swojej przygody od gitary basowej. Najlepszym wyborem jest instrument akustyczny ze względu na największą uniwersalność oraz co istotne zwłaszcza dla młodych ludzi, cena tej gitary jest najniższa.