Przychodzi moment w życiu każdego właściciela psa, że musi on przetransportować swojego pupila. Czy to do weterynarza, czy na wspólne wakacje, niekiedy w czasie przeprowadzki, czy innych wydarzeń zachodzi taka konieczność. Można powiedzieć, że bywa to nieuniknione. Dlatego warto zawczasu się przygotować na taką ewentualność. Trzeba być przygotowanym na to, że nie każdy pies dobrze znosi podróż, a im większy pies, tym trudniej nieraz go przewieźć. Dodatkowo każde zwierze inaczej znosi podróż i niekiedy powinno się zniwelować stres zwierzęcia odpowiednim lekiem, bądź suplementem. Jak przygotować się do podróży z pupilem?

O czym pamiętać przed podróżą z psem?

Transport psa

Przede wszystkim warto pamiętać, że nie wiemy, jak nasz pies się zachowa - chyba, że to nie pierwsza jego podróż. Dlatego dobrze jest być przygotowanym na każdą ewentualność. Jeśli nasze zwierze jest nerwowe i w dodatku duże, warto zaopatrzyć się wcześniej w odpowiednie tabletki uspokajające - w ich sprawie możemy skontaktować się z naszym weterynarzem.     Jeśli mamy zamiar podróżować transportem publicznym - pociągiem, czy tramwajem, warto rozważyć zakup kagańca. Pies w kagańcu zawsze pewniej wygląda i mamy sto procent pewności, że zestresowany nie zrobi nikomu krzywdy, ponadto pies bez kagańca może nie zostać wpuszczony w ogóle do pojazdu. W przypadku mniejszych pupili niezbędny może okazać się transporter (szeroki wybór transporterów znajdziemy tu: https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Transport-psa_Akcesoria-samochodowe-364.html). W takim transporterze, szczególnie jeśli umieścimy w nim ulubiony kocyk zwierzęcia, podróż minie bardzo wygodnie. Nie będziemy się też niepokoić, że psu stanie się krzywda, gdyż będzie on bezpieczny w transporterze. Co jeszcze warto mieć? Ze sobą oczywiście warto zabrać jeszcze trochę jedzenia, zwłaszcza na dłuższe dystanse, a także miskę i wodę, jeśli nie będziemy mieli jej gdzie nabrać. Dobrze jest też mieć ze sobą smycz, abyśmy mogli wyprowadzić pupila w czasie postoju. Jeśli jest zimno można rozważyć ciepły koc lub kubrak dla psa.

Jak przygotować samochód do dłuższej wyprawy?

Zdarza się, że podróżujemy samochodem i chcemy, by podróż mijała wygodnie i komfortowo nie tylko nam, ale również naszemu zwierzęciu. Transport psa w samochodzie może być naprawdę wygodny, wystarczy zaopatrzyć się w kilka akcesoriów. Akcesoria samochodowe możemy nabyć w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Jeśli posiadamy dużego psa, warto kupić futerał na tylne siedzenia, ochroni to tapicerkę przed zabrudzeniem i ułatwi sprzątanie. Ponadto dobrym zakupem jest krata na okno, umożliwia ona zostawienie pupila samego w samochodzie przy otwartym oknie bez ryzyka, że wyskoczy z samochodu lub się przegrzeje.