Wyśnione miejsce na ziemi

Często mówi się „gdybym tylko miał pieniądze to…”. Po tych słowach bardzo często następuje wymienianie listy rzeczy, które by się za te pieniądze kupiło. Wielbiciele przepięknych nieruchomości z całą pewnością rozpoczęli by snucie swoich marzeń od domu w Hiszpanii. W poniższym artykule wyjaśni się, dlaczego.

Raj na ziemi

Zachód Europy uważany jest za raj na ziemi, a przynajmniej europejską jego wizję. To tam pogoda zawsze dopisuje, a słońce znika z nieba tylko wtedy, kiedy zachodzi i nastaje noc. Hiszpańskie widoki uważane są za jedne z najbardziej niesamowitych, jakie można znaleźć w tej części świata. Posiadanie domu w Hiszpanii dla wielu brzmi jak abstrakcja i spełnienie najskrytszych marzeń. Oczami wyobraźni można sobie z łatwością wyobrazić słoneczną pogodę przez 80% dni w roku, dodatnie temperatury i przepiękną naturę, a po środku niej niewielki dom. Większość budowli pomalowanych jest w jasnych kolorach takich jak beżowy czy biały, ze względów ekonomicznych i estetycznych. Użycie jasnych barw zdecydowanie ułatwia klimatyzowanie wnętrza budynku, ponieważ promienie słoneczne nie nagrzewają ścian i dachów.

Nowe budowle

Nowa architektura domów w Hiszpanii nieco różni się od tej, którą stosowano jeszcze paręnaście lat temu. Obecnie niezwykle modne jest tworzenie tarasów na dachach budynków, które przez ową modę stały się płaskie. Odgrywają one niezwykle ważną rolę w społeczeństwie hiszpańskim, ponieważ jest ono przyzwyczajone do tego, aby spędzać czas całymi rodzinami na wspólnym biesiadowaniu. Najważniejszą częścią mieszkania jest jadalnia i salon z dużymi kanapami, gdzie wszyscy wspólnie mogą usiąść i spędzać czas. Nowe budynki utrzymane są z zewnątrz w stylu minimalistycznym. Posiadają ogromne okna, które w ciągu dnia są przysłaniane drewnianymi okiennicami chroniącymi wnętrze pomieszczenia przed nagrzewaniem.

Dodatkowe atrakcje

Domy w hiszpanii

Każdy wolno stojący dom w Hiszpanii posiada basen. Jest to swojego rodzaju niepisana zasada wśród mieszkańców. Spełnia od funkcję nie tylko estetyczną ale również pomaga ochłodzić się w gorące dni. Jest to ogromna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jeśli posiada się odpowiednie akcesoria basenowe, takie jak rurki do pływania, dmuchane kółka czy fotele, to w okresie letnim można nie wychodzić z basenu przez cały dzień. Ponadto posiadanie basenu w domu w Hiszpanii jest idealną metodą na integrowanie i łączenie pokoleń.

Lokalizacja istotnym punktem wyboru

Dla miłośników kultury hiszpańskiej, kraju, języka, kuchni, nie jest istotne miasto, czy miasteczko w którym owy dom w Hiszpanii się znajduje. Większość ludzi decyduje się na zakup ziemi w rejonach nadmorskich, ponieważ daje to większe perspektywy na spędzanie wolnego czasu, a podczas nieobecności wynajęcie mieszkania dla turystów z różnych stron świata. Jednakże dla prawdziwych marzycieli o przepięknym mieszkaniu w słonecznej Hiszpanii miasto nie odgrywa żadnej roli.