W ciągu roku liczba okazji, kiedy można zaprosić znajomych lub rodzinę i „zabłysnąć” jest dość duża. Okazje szczególne jak np. urodziny dziecka (np. roczek), rocznica lub ślub dają możliwość odnowienia starych więzi oraz zawiązania nowych znajomości. Stylowe zaproszenia podnoszą wagę wydarzenia, na którym jest się oczekiwanym. Dostając ozdobną kartkę często trzyma się ją przez długie lata z sentymentu i od czasu do czasu spogląda na nią ciesząc falą ciepłych wspomnień. Kartki ozdobne to dość rozbudowana kategoria produktów – zawsze da się znaleźć coś zjawiskowego. Jednak najlepszymi wariantami są te zrobione własnoręcznie. Kartki można zrobić samemu lub lekko zmodernizować już istniejące. W efekcie w ręce zaproszonych trafiają prawdziwie unikalne dzieła, które zwracają uwagę, zapadają w pamięć oraz podkreślają zorientowanie na styl osoby wręczającej.

Jak urozmaicić kartki?

kartki na zaproszenie

Jednym z przykładów narzędzi, które warto wykorzystać są stemple. Różne wzory stempli pozwalają prawdziwie rozwinąć designerskie skrzydła przy projektowaniu zaproszeń. Dzięki temu prostemu narzędziu można nawet zwykłą kartkę dostępną w sklepie przerobić na coś niepowtarzalnego – a o oryginalność w końcu tu chodzi. Każde większe wydarzenie w naszym życiu jest szczególne i chcemy ten fakt podkreślić. Stemple są jedną z opcji, która nam w tym pomoże. Na rynku istnieje wiele dodatków, które samemu można „złożyć” w ciekawą całość. W efekcie zaproszenie czy kartka podarunkowa będzie się odznaczała wizualnym efektem „wow”, a nie jedynie standardowym (i co gorsza powszednim) wzorem.

Dobierz odpowiednio styl zaproszenia

Stemple, wstążki, kolorowe koraliki to narzędzia, które pozwalają na stworzenie unikanych zaproszeń lub małych dekoracyjnych dodatków. Jedyne, co nas ogranicza to wyobraźnia. Nie warto iść na designerskie skróty zapraszając „oficjalnie” do siebie dawnych znajomych lub rodzinę – otrzymanie unikalnego lub spersonalizowanego zaproszenia będzie znacznie lepiej odebrane, niż wysłanie do wszystkich nie wiadomo jak ładnych powtarzalnych, sklepowych kartek.