Każdy rodzic lub opiekun dba o rozwój, edukację, ale i wygodę swojego dziecka. Wymieniają się doświadczeniami z innymi rodzicami i stosują metody, które jeszcze kilkanaście lat temu były nieznane. Na pewno takim hitem w wychowaniu dziecka jest Minky. Co to takiego? To materiał, z którego wykonane są koce, pledy, śpiworki, czy zabawki. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego zwykła tkanina zyskała tak dużą popularność.

Co to jest tkanina Minky i jakie ma zalety?

Kotek w kocuMateriał Minky stosuje się w akcesoriach dziecięcych, takich jak kołdry, śpiworki, rożki oraz w zabawkach sensorycznych. Minky to miękki, miły w dotyku materiał, który posiada wypustkową strukturę. Ta ma wielorakie właściwości i zastosowanie. Przede wszystkim jest antypoślizgowa, dlatego Minky szczególnie polecany jest przez mamy noworodków, gdyż najczęściej z tego materiału tworzone są różki. Ponadto jest to antyalergiczna i „oddychająca” tkanina, dlatego z powodzeniem można stosować ją u takich maluszków. Jest delikatna i nie powoduje podrażnień na skórze dziecka. Łatwo z niego usunąć plamy i także bardzo szybko schnie, a to dwie cechy, których w ubrankach i kołdrach dla dzieci poszukują rodzice. Ponadto Minky jest ciepły i przytulny, dlatego często wykonywane są z niego kołderki dla dzieci.

Właściwości sensoryczne

Szczególne zalety przypisuje się wypustką na tkaninie Minky. Mówi się, że mają one właściwości sensoryczne. Delikatne wypustki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka już od pierwszych dni jego narodzin. Dlatego tak często dzieciom do zabawy i poznawania kształtów daje się tak zwane kostki sensoryczne, których częścią jest właśnie tkanina Minky. Delikatna i miękka w dotyku ma właściwości uspakajające.

Minky sprawdzi się jako kocyk w dziecięcym wózku, poduszka, śpiworek, rożek, czy zabawka. Tkanina ta jest lekka, ale za to ciepła, przyjemna w dotyku i niepodrażniająca skóry dziecka.