Gdy pojawia się w domu kot, musi pojawić się też odpowiednia kuweta. Jej regularne sprzątanie pozwoli na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Kuweta z odpowiednim wypełnieniem pozwoli zwierzęciu na bezproblemowe załatwienie wszystkich fizjologicznych aspektów w jednym miejscu. Jedną z propozycji, która dostępna jest w każdym sklepie zoologicznym, jest żwirek dla kota silikonowy. Jego struktura sprzyja szybkiego wiązaniu się cząsteczek nieprzyjemnego zapachu, dlatego właściciel kota jest w stanie zauważyć, że nawet dłuższy czas niesprzątania kuwety nie wiąże się niemiłym dla nosa zapachem rozchodzącym się po całym domu. Choć na rynku nie jest to jedyna propozycja żwirków, to jednak ta jest najczęściej wybierana, szczególnie przez te osoby, które mają doświadczenie w hodowli kotów i lubią sięgać po sprawdzone produkty.

Jakie korzyści można zauważyć po zakupie żwirku?

W jego składzie jest krzemian sodu – takie granulki są odpowiednie do tego, żeby właściwie związać nadmiar wilgoci. Prawidłowo chłoną one również mocz, przez to nie jest on w kuwecie praktycznie wyczuwalny. Z tym silikonowym żwirkiem dla kota można zająć się hodowlą niejednego pupila – nadaje się także dla rasowych kotów. Jest to doskonały wypełniacz kuwety. Nie podrażnia skóry i jest bezpieczny dla zwierząt. Nie jest to podłoże ostre, dlatego zwierzę nie uszkodzi sobie łap. Żwirek dla kota silikonowy daje szansę na zapewnienie kotu dobrej opieki. Z tym podłożem nie sposób zapomnieć o wymianie żwirku w kuwecie. Takie wypełnienie jest bezbarwne, a gdy przyjmuje barwę żółtą to sygnał dla właściciela, żeby zmienił podłoże i posprzątał w kuwecie. Dzięki temu, że tak dobrze chłonie wilgoć i nieprzyjemne zapachy, można taką kuwetę trzymać w praktycznie każdym miejscu w mieszkaniu.

Czy opłaca się kupić silikonowy żwirek dla kota?Produkt idealny do niewielkich mieszkań

Kot, w przeciwieństwie do psa, dobrze będzie czuł się na niewielkiej, lecz przytulnej powierzchni. W małych mieszkaniach kuweta powinna być umieszczona w bezpiecznym dla zwierzęcia i innych mieszkańców miejscu. Ze żwirkiem dla kota silikonowym nie trzeba będzie obawiać się nie tylko nieprzyjemnych zapachów, ale także pyłów rozchodzących się po całym mieszkaniu. Nadają się one do każdej kuwety, zarówno tej otwartej, jak i z przykryciem. Taki żwirek dla kota silikonowy nie musi być też drogim zakupem, wystarczy zamówić go w dobrym sklepie internetowym rozprowadzającym wartościowe akcesoria dla zwierząt domowych. Najlepiej od najmłodszych lat kota inwestować w artykuły wysokogatunkowe, sprzyjające jego zdrowiu i rozwojowi.