Na rynku produktów kosmetycznych, prócz typowych kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry, znajdziemy również specyficzny rodzaj kosmetyków pielęgnacyjno-regeneracyjnych określanych nazwą kosmetyków uzdrowiskowych. Przykładem tego typu produktów mogą być kremy na bazie wód siarczkowych Dr Duda. Kosmetyki tej marki powstają w oparciu o surowiec typowo uzdrowiskowy, czyli o wodę siarczkową pozyskiwaną w ujęciach zlokalizowanych w okolicach Buzka-Zdroju. Oczywiście kosmetyki uzdrowiskowe mogą bazować także na innych surowcach, które w jednoznaczny sposób kojarzone są właśnie z uzdrowiskami, na przykład na borowinie. Takie kosmetyki, co naturalne, mogą zawierać także inne substancje pozyskiwane bezpośrednio z natury, na przykład oleje i wyciągi z roślin o unikalnych właściwościach. kosmetyczka-uroda

Zalety stosowania kosmetyków uzdrowiskowych

Podstawową zaletą kosmetyków uzdrowiskowych jest ich unikalny skład. Dla przykładu, wspomniane już wcześniej uzdrowiskowe kosmetyki Dr Duda tworzone są w oparciu o wody siarczkowe, a zatem w swoim składzie zawierają duże ilości dobrze przyswajanej przez organizm siarki. Siarka odpowiada za tworzenie się unikalnego związku, który hamuje rozwój wolnych rodników, stymulując proces odnowy komórek ludzkiego ciała, w tym komórek skóry. Kosmetyki tworzone na bazie wód siarczkowych stymulują komórki skóry do wzrostu, a tym samym ograniczają naturalny proces starzenia się skóry, neutralizują zmarszczki i różnego rodzaju zmiany skórne, przywracając skórze zdrowy i młody wygląd. Produkowane w oparciu o wody siarczkowe kremy i maści Dr Duda mogą zatem stanowić ciekawą alternatywę dla kąpieli w wodach siarczkowych, do których bezpośredni dostęp mają tylko nieliczni – osoby, które odwiedzą Busko-Zdrój. Kosmetyki można znaleźć wybranych aptekach, np. http://bit.ly/dr-duda.

Kiedy stosować kosmetyki uzdrowiskowe?

Stosowanie kosmetyków uzdrowiskowych polecane jest jako rodzaj kontynuacji terapii zapoczątkowanej podczas wizyty w sanatorium lub w ośrodku SPA. Oczywiście po kosmetyki uzdrowiskowe tj. kosmetyki Dr Duda sięgać mogą także osoby, które nigdy wcześniej nie zażywały kąpieli w wodach siarczkowych czy nie okładały swojego ciała borowiną. W tym drugim przypadku po kosmetyki uzdrowiskowe powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które borykają się z określonym typem schorzeń. W przypadku kosmetyków opartych na wodach siarczkowych, ich stosowanie zalecane jest m.in. przy problemach z łuszczycą. W przypadku kosmetyków tworzonych w oparciu o borowinę, ich stosowanie zalecane jest m.in. osobom zmagającym się z obrzękami kończyn i podrażnieniami skórnymi powodującymi widoczną gołym okiem opuchliznę.