Chyba każdy zadaje sobie takie pytanie gdy następuje nagła potrzeba nadania paczki. W dzisiejszych czasach, gdy świat bardzo się skurczył, mamy znajomych w każdym zakątku świata i możemy kupować i sprzedawać rzeczy na całym świecie, istnieje czasem potrzeba wysłania przesyłki, nie tylko w kraju, ale tez za granicę. Na rynku istnieje mnóstwo firm, które oferują tanie przesyłki kurierskie. Dysponują ogromnym doświadczeniem i współpracują z przewoźnikami na całym świecie. Umożliwiają wysłanie paczki każdemu klientowi, nawet takiemu, który nie posiada stałej umowy z firmą przewozową, a potrzebuje usługi jednorazowej. Zakres oferowanych usług jest bardzo szeroki. Niektóre firmy oferują nawet, za dodatkową opłatą, zapakowanie paczki. Jeśli przesyłkę przygotujemy we własnym zakresie, wystarczy zapoznać się z instrukcją nadania przesyłki na stronie przewoźnika, tam krok po kroku jest opisane co należy zrobić, aby nasza paczka bezpiecznie i szybko, a przede wszystkim tanio, dotarła do adresata. Warto, znając rozmiar i wagę przesyłki, sprawdzić oferty kilku przewoźników, gdyż ceny usługi mogą się różnić.

tanie przesyłki kurierskie

Wybór interesującej oferty

Gdy już mamy przygotowaną przesyłkę trzeba wybrać przewoźnika. Zakres cenowy usług oferowanych przez różne firmy może bardzo się różnić. U niektórych przewoźników znajdziemy tańsze przesyłki krajowe, inni zaoferują korzystne ceny na usługi zagraniczne. Warto wtedy skorzystać z oferty różnych firm. Swoje usługi oferują bezpośrednio firmy kurierskie, jak też podmioty współpracujące z kilkoma różnymi przewoźnikami. W takim przypadku na jednej stronie możemy porównać ofertę cenową różnych firm przewozowych. Łatwiej wybrać interesującą nas opcję. Ważna jest możliwość doboru rozwiązania najbardziej korzystnego w danym przypadku.

Jak nadać przesyłkę?

W zależności od firmy gotowe przesyłki można nadać bezpośrednio u kuriera, który odbierze je z domu bądź firmy pod wskazanym adresem, w punkcie obsługi klienta lub magazynie. Wszystkie przesyłki można śledzić na stronie firmowej, znając numer nadawczy, w każdym momencie można sprawdzić gdzie w danej chwili paczka się znajduje. Przesyłki są doręczane bezpośrednio do adresata, co jest wygodne zwłaszcza w przypadku paczek wielkogabarytowych. Z kurierem można się umówić na odbiór paczki w dogodnym dla nas terminie. Firmy przewozowe umożliwiają wysyłkę paczki opłaconej z góry, a także przesyłek za pobraniem.

Tanie przesyłki kurierskie to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć stania w kolejkach, a dostępna na rynku szeroka oferta pozwala dobrać rozwiązania najlepiej spełniające nasze oczekiwania.