Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Rozmowa o pracę to kluczowe wydarzenie, gdy staramy się o wymarzone stanowisko. Żeby zakończyła się sukcesem, nie zawsze wystarczy być specjalistą w konkretnej branży. Szczegóły takie jak ogólne podejście, płynna komunikacja czy ubiór mogą być czynnikami decydującymi o przyjęciu lub odrzuceniu Twojej kandydatury. Pozornie niemający znaczenia element taki jak sposób ubierania si,ę może wiele przekazać rekruterowi. Jeżeli założysz spodnie w jaskrawych barwach, może pomyśleć, że nie zależy Ci na pracy, jesteś uparta i nie będziesz umiała dostosować się do wymogów sytuacji. Gdy przyjdziesz na spotkanie rekrutacyjne w poplamionej czy wygniecionej bluzce, będzie to świadczyć o niechlujstwie czy niedokładności, które nie są mile widziane w miejscu pracy. Zdecyduj się na jeden z klasycznych zestawów ubrań biznesowych i zadbaj o ich nienaganny wygląd w dniu rozmowy.

Spódnica to dobry pomysł

spódnica

Obecnie wiele kobiet na spotkania biznesowe czy rozmowę o pracę ubiera się w spodnie. Jednak elegancka spódnica oferuje wiele zalet, z których warto skorzystać. Po pierwsze, będzie ona wygodnym rozwiązaniem w ciepłe dni, gdy prażące słońce i stres mogą wzmagać potliwość. Po drugie, decydując się na spódnicę pokazujesz pewność siebie i zdyscyplinowanie. Te dwie cechy są bardzo cenione w środowisku pracy, dlatego dobrze zdecydować się na takie rozwiązanie nawet, gdy na co dzień nie jesteś wielką miłośniczką spódnic. Jednak nie każdy model będzie odpowiedni w takiej sytuacji. Na pewno powinnaś unikać krótkich prowokujących krojów i długich romantycznych maxi. Spódnica idealna na rozmowę to taka, której długość kończy się w okolicy kolana. Nie szalej też z barwami czy wzorami. Jaskrawe i nasycone wzorami modele mogą rozpraszać uwagę osoby przeprowadzającej rozmowę od jej sedna. Idealne spódnice, które założysz na rozmowę o pracę znajdziesz w sklepie internetowym Fokus.pl https://fokus.pl/pol_m_KOBIETA_Spodnice-164.html.

Jednak spodnie?

Chociaż spódnica wydaje się być w tym przypadku wyjątkowo dobrą propozycją dla pań, możesz zdecydować się również na popularne spodnie. Nie ubieraj jednak czarnych garniturowych spodni w zestawie z ciemnym żakietem i białą bluzeczką. W takim komplecie będziesz wyglądać jakbyś wybierała się na szkolny apel lub w gorszym razie – jak na pogrzeb. Pokażesz w ten sposób swojego rodzaju sztywność, która nie będzie mile widziana na stanowiskach kreatywnych czy kierowniczych. Wybierz raczej luźniejszy model w stonowanym kolorze, który pozwoli Ci czuć się swobodnie i skupić się na treści rozmowy. Szczególnie polecanymi barwami są odcienie granatu, zieleni oraz szarości. Na ważne spotkania takie jak rozmowa o pracę nie zakładaj spodni w kolorze białym, na których będzie widać każdą plamkę.