Skóra dziecka wymaga szczególnej troski w młodym wieku. Maluchy często się kąpie, jednak w okresie lata trzeba zwrócić większą uwagę na to jak reaguje ich skóra na zmiany temperatury oraz większą aktywność dziecka.

Specjalne produkty dla dzieci

Małe i szybko rosnące dzieci nie zawsze mogą używać tych samych żeli pod prysznic co dorośli. Skóra dziecka tak samo, jak u dorosłego ma swoje unikalne potrzeby. Niektóre kosmetyki do kąpieli paradoksalnie mogą ją później bardziej wysuszać. W efekcie maluch może stać się bardziej podatny na różnego rodzaju zapalenia skórne oraz złuszczanie się skóry. Inną sprawą jest fakt, że maluchy chorują na różnorodne alergie. Wiele z produktów kosmetycznych oferowanych na rynku wywołuje niestety reakcje alergiczne, również po jakimś czasie. Zanim malucha włoży się do wanny warto spytać się lekarza, co może nam zarekomendować z kategorii kosmetyków do kąpieli dzieci. palmolive dla dzieciJednym z produktów, który na pewno się pojawi będzie Palmolive dla dzieci. Jest to marka kosmetyków, w której można bez większych problemów znaleźć produkt odpowiedni dla dziecka. Wybierając Palmolive dla dzieci rodzice mają pewność, że zapewniają swoim pociechom to co najlepsze oraz dbają o ich zdrowie. Palmolive posiada serie kosmetyków, którym zaufało tysiące, nie warto na siłę eksperymentować z markami, których nie znamy. Oczywiście ostatnie słowo powinien tu mieć lekarz. Dermatolog dziecięcy to dobre rozwiązanie przed okresem letnim.

Lato stwarza problemy

W czasie ciepłych miesięcy wysoka temperatura odbija się rozmaicie na skórze, drugą sprawą jest aktywowanie się wielu wcześniej uśpionych alergenów. W efekcie maluch może z dnia na dzień zacząć mieć problemy ze skórą. Gdy słońce zaczyna przygrzewać bardziej, rodziny wybierają się wspólnie na rozmaite aktywności na zewnątrz – wyjazdy nad morze, jezioro, czy wspólne wypady rowerowe. Maluchy są wtedy zawsze grubo nasmarowane kremami ochronnymi. Jednak po całej wycieczce „mazidła” trzeba zmyć. Kremy potrafią też niekorzystnie odbić się na skórze. Kosmetyki jakich dziecko będzie używało w pierwszych latach swojego życia, będą się często zmieniały. Jednak pewne właściwości skóry można przyjąć za stałe. Gdy znajdzie się odpowiedni płyn do kąpieli, mydło lub olejek to będzie on punktem wyjścia dla przyszłych, nowych zakupów. Kosmetyki do kąpieli oraz higieny skierowane na potrzeby dziecięce to sfera produktów, która cały czas się rozrasta. Często z zakupem można się pomylić. Przed nastaniem prawdziwego lata lepiej sprawdzić czy jesteśmy odpowiednio przygotowani – gdy nie wiadomo, co kupić spytajmy specjalisty, od tego są.