Istnieje wiele prezentów, które mogą sprawdzić się zarówno dla bliskiej osoby, jak i w formie niezobowiązujących podarunków dla dalszych znajomych. Świece ozdobne należą zdecydowanie do jednych z nich, czy to w formie wykonywanej ręcznie, czy też wówczas, gdy kupimy już gotowy produkt. Zobaczmy, jak je dobierać oraz na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu czy wykonywania.

Na dobrą sprawę nie ma okoliczności czy miejsca, w których nie sprawdziłaby się świeca ozdobna. Może ona służyć zarówno do czynienia romantycznego nastroju wieczorową porą, jak również do relaksu w wannie czy wprowadzenia miłego zapachu do biura. Ważne jest jednak, aby uważnie ją wybierać, bo – jak się można spodziewać – jedna świeca drugiej nierówna, zwłaszcza względem jakości.

Naturalny skład

Świece ozdobneChoć na pewno dla wielu osób wydaje się to dziwne, dobrze jest zadbać o to, aby świeca ozdobna miała dobry skład. Co to oznacza? Najlepiej, gdy jest wolna od wszelkich ulepszaczy czy chemicznych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć nie tylko na jakość jej palenia, ale również wydzielane podczas tego procesu substancje. Warto decydować się na świecie ekologiczne, bo w nich wykorzystywane są naturalne olejki eteryczne, doskonałe zwłaszcza w przypadku, gdy w domu mamy alergików. Lepiej jest zainwestować nieco więcej w świecę aniżeli decydować się na kupno tej najtańszej. Co więcej, dobrze jest wybierać świece wykonane z wosku klasycznego (dostępne tutaj: https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Swiece-i-podstawki/74) nie barwionego, zwłaszcza gdy nie mamy pewności, co jest w zasadzie użytym barwnikiem.

Jak zrobić samemu?

Oczywiście do najprostszych metod należy po prostu przyszykowanie ciekawej formy czy słoika, w którym umieścimy świecę, a następnie przygotowanie wosku. Możemy używać tego ze stopionych świec bądź specjalistycznego, kupowanego w sklepach dla rękodzielników. W wosku możemy zatopić różne rzeczy, np. ziarna kawy albo kwiaty suszone. Możemy skorzystać z wielu ciekawych poradników, które znajdziemy w sieci, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem będzie pójście na kurs, gdzie nauczymy się, jak robić efektowne świece ozdobne z pomocą wszystkich dekoracji, które tylko przyjdą nam do głowy.

Jeśli nie mamy talentu do robótek ręcznych, dobrym rozwiązaniem jest nadal kupno świecy w sklepie, w którym będzie spory wybór. Ładne świece ozdobne są zwykle większym kosztem, z czym warto się liczyć na etapie zakupu. Naprawdę ekskluzywne świece kosztują nawet kilkadziesiąt do ok. 100 zł, ale często palą się przez długi czas i dają przyjemny aromat o odpowiednim, mało uciążliwym natężeniu zapachu.