Zabawki, które kupujemy naszym dzieciom są bardzo zróżnicowane. Obecnie w sklepach jest ich wiele, trudno więc dokonać właściwego wyboru. Te powinny być jednak dopasowane do wieku malucha. Zabawki dla niemowlaków nie będą bawiły dziecka dwuletniego, tak samo odwrotnie. Najbardziej rozwijające okazują się być klocki i układanki. Dzięki nim dzieci uczą się każdego dnia nowych umiejętności, a czas spędzony na zabawie jest miły i przyjemny. Jakie klocki będą najlepsze dla Twojego dziecka? Przekonaj się o tym!

Klocki z tektury

Mogą być wykorzystywane już przez siedmio lub ośmiomiesięczne dziecko. Klocki te dają też wiele możliwości, ponieważ można nakładać jeden na drugi, można też tworzyć z nich konstrukcje oraz wkładać je do siebie. Są to więc i klocki i układanki. Najważniejsze jednak, że wykonywane są z tektury, a więc materiału delikatnego i bezpiecznego dla malucha. Tekturowe klocki są też bardzo kolorowe, co przyciąga uwagę dziecka, są lekkie, więc nawet niemowlę może z łatwością je podnosić i bawić się nimi. To, co może zainteresować rodziców to fakt, że po złożeniu zajmują one niewiele miejsca.

Klocki piankowe

Klocki i układanki (https://hitcena.pl/zabawki-drewniane-i-klocki/) w postaci większych i miękkich kwadracików są świetnie dla mniejszych dzieci. Są również bardzo kolorowe, można je brać do buzi i przewozić w dowolne miejsca. Są także bardzo lekkie, więc nawet bardzo małe dzieci mogą się nimi bawić. Ważne też, że trudno je uszkodzić, dlatego mogą służyć maluchowi nawet przez kilka lat. Mogą one towarzyszyć dziecku nawet podczas kąpieli.

Klocki drewniane

klocki i układankiZabawki wykonywane z drewna stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Drewno dobrze wygląda i jest trwałe, może przetrwać nawet pokolenia. Klocki te mają dość proste kształty, dlatego układać z nich można różnego rodzaju budowle i konstrukcje. Wszystko zależy od wyobraźni malucha. Ich największą zaletą jest to, że bawić się nimi mogą dzieci w większym przedziale wiekowym. Mogą to być dzieciaki roczne, także kilkuletnie. Wśród klocków i układanek są to godne polecenia zabawki.

Klocki konstrukcyjne

Te dają starszym dzieciakom wiele radości. Można się nimi bawić całą rodziną i trudno jest się przy tym nudzić. Inaczej mówi się na nie jeżyki, a to ze względu na małe, plastikowe „kolce”. To właśnie one służą do przyczepiania klocków do siebie. Ten rodzaj klocków pozwala na układanie wielu konstrukcji, są one także alternatywą do tradycyjnych modeli. Mogą one też stać się świetnym prezentem dla dziecka w każdym wieku, warto na nie zwrócić uwagę.