Skrzydła anioła elementem jasełkowego przebrania

Wielkimi krokami zbliżają się święta, a wraz z nimi okres jasełkowych przedstawień. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tego typu występach, zakładając na siebie stroje imitujące odgrywane przez nie postacie. Nie może w nich oczywiście zabraknąć aniołka, dlatego obowiązkiem każdego rodzica powinno być przygotowanie specjalnego przebrania. Powłóczysta sukienka, skrzydła anioła, aureola nad głową i kostium gotowy! W sprzedaży dostępnych jest wiele gotowych zestawów, choć nieco bardziej zdolni opiekunowie mogą pokusić się o samodzielne jego przygotowanie. W istocie, jego zrobienie wcale nie jest takie skomplikowane, jakim mogłoby się wydawać.

Anielska szata – z czego się składa

Anielska szata

Podstawowym elementem ekwipunku jest biała sukienka. W zależności od preferencji malucha, może być krótka, sięgająca przed kolano lub długa – opadająca aż do ziemi. Kolejnym, niezastąpionym akcesorium są skrzydła anioła, które uczynią z każdego dziecka prawdziwą postać. Całość ozdobiona aureolą, złotą lub białą opaską i miękkimi lokami nada świątecznym przygotowaniom prawdziwie anielskiego klimatu.

Jak zrobić skrzydełka anioła?

Skrzydła – niezbędny atrybut aniołka, możemy kupić gotowe albo wykonać samodzielnie. W tym celu potrzebujemy wyciętego ze sztywnej tektury kształtu, do którego przymocujemy gumkę, dzięki którym dziecko będzie mogło założyć je potem na siebie. Kolejnym etapem będzie tworzenie anielskich piór. W tym celu niezbędna okaże się biała bibuła. Gdy jest zwinięta w rulon odcinamy kawałek, po rozwinięciu zaginamy tworząc harmonijkę i na koniec wielokrotnie nacinamy po jednej stronie. Wtenczas otrzymujemy pasek, który przyklejamy do skrzydeł anioła, do złudzenia imitując jego pióra. Czynność powtarzamy do momentu otrzymania oczekiwanego efektu.

Nie tylko dla dziewczynek

Należy podkreślić, że przebranie aniołka jest uniwersalne. To znaczy, że mogą z niego skorzystać zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. W tym drugim wypadku, oprócz nadrzędnego atrybutu, jakim są niewątpliwie skrzydła anioła, konieczna będzie biała szata. I gotowe!

Udział dziecka w jasełkach lub innym przedstawieniu teatralnym to niewątpliwie poważna sprawa, która wymaga specjalnej oprawy. W przypadku bycia aniołkiem, niezbędnym elementem jest odpowiedni strój. A ten możemy nabyć w sklepie lub wykonać z dzieckiem samodzielnie, dostarczając sobie przy okazji sporo frajdy.