Kiedy temperatura powietrza sprawia, że czujesz się niczym w piekarniku, pokusa do jazdy bez akcesoriów motocyklowych stosowanych dla ochrony jest zawsze dostępna, ale rękawice Rukka to coś z czego pod żadnym pozorem nie można rezygnować – bo ręce potrzebują ochrony.

Jednym z pytań, z którymi często się można spotkać, jest to, jakie rękawice najlepiej chronią ręce podczas gorących, letnich przejażdżek? Skóra to klasyczny materiał i wielu jeźdźców sięga po skórzane rękawice Rukka także latem, nawet jeśli nie jest to najlżejsza tkanina na tę porę roku.

Dwie główne zalety rękawic Rukka ze skóry to:

• zdolność do oddychania, • lepsza odporność na ścieranie – przez co lepiej chroni niż włókna alternatywne.

Jeśli zastanawiasz się, jakiego rodzaju rękwice Rukka- ze skóry lub inne - najlepiej nadaje się na letnie miesiące, czytaj dalej. Bowiem jedno jest pewne – rękawice tej marki to zebranie najnowszych osiągnięć w dziedzinie materiałów i stylów, zapewniających maksymalną ochronę i komfort – w jednym akcesorium.

Najlepsze rękawice motocyklowe na lato: skórzane?

Jeśli planujesz nosić skórę przez cały rok, jest to kompromis. Będziesz lepiej chroniony? Owszem. Ale motocykliści szukający dużego przepływu powietrza mogą zdecydować się na rękawice Rukka ze specjalną siatką i tkaniną odprowadzającą wilgoć.

Rękawice skórzane na motor firmy RukkaWybór letnich skórzanych rękawic motocyklowych były najlepszy, gdyby były to rękawiczki nieizolowane, a także z perforowaną skórą (skóra która ma małe otwory na przepływ powietrza) lub wentylowane. Można też zawsze wybrać letnie skórzane rękawiczki bez palców. Oferują wygodny chwyt i palcom będzie trochę chłodniej. Rękawice skórzane wykonane specjalnie na zimę są cięższe, zwykle izolowane i wyściełane. Będą zbyt ciężkie na letnie upały, więc przechowuj je aż do jesieni.

Uwaga na temat czarnych skórzanych rękawiczek: czasami czarne skórzane rękawiczki będą farbować, gdy skóra zacznie się pocić – efektem mogą być czarne dłonie. Pot jest jednym z warunków, które mogą wywołać to. Omawiamy to - i jak temu zapobiec - w niedawnym poście o skórzanych rękawicach, które zmieniają twoje ręce w czarne.

Podsumowując wybór rękawic na lato

Z najbardziej popularnych opcji, skórzane rękawiczki wykonane ze skóry bydlęcej są najtwardsze, a następnie „koza”. Nic nie przebije wygody miękkiej skóry z jelenia, a skóra z kangura zapewnia legendarną kombinację siły i wyczucia dotykowego. Świńska skóra jest tańsza i gorsza pod względem właściwości ochronnych – nie jest zalecana. Skórzane rękawice motocyklowe na lato muszą zapewniać ochronę i przepływ powietrza - więc jeśli nie chcesz się rozstać ze skórą, poszukaj nieizolowanych, letnich designów, które są lżejsze i są zaprojektowane z uwzględnieniem odpowiedniego przepływu powietrza.