Surowy styl industrialny w Twoich wnętrzach – lampy loft

Dobór oświetlania to jeden z ostatnich elementów wykończania domu lub mieszkania. Dla wielu może być to tylko formalność, jednak my w tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę, na to, że nie można tego bagatelizować. To jak doświetlane będą pomieszczenia, staje się ważne szczególnie w przypadku, gdy wśród mieszkańców znajdują się małe dzieci, bądź dorastająca młodzież. Dzisiaj pod lupę weźmiemy lampy loft, które są ostatnim krzykiem trendów wnętrzarskich.

Jak wybrać odpowiednie lampy?

Specjaliści twierdzą, że zdrowie człowieka w dużej mierze uzależnione jest od światła. Oczywiście najważniejsze jest to emitowane przez promienie słoneczne, jednak jak wiemy, nie zawsze jest ku temu sposobność. To właśnie dlatego warto zadbać o to, aby lampy oświetlające mieszkanie były dobrane w odpowiedni sposób, a natężenie i kąt padania światła nie wykraczały poza ogólnie przyjęty zakres. Wszystko to, co napisaliśmy powyżej brzmi bardzo groźnie, aczkolwiek aby Państwa uspokoić, możemy zapewnić, że wszystkie lampy, które produkuje się obecnie spełniają w większości wspomniane normy, a problematyczne może być jedynie to, na który typ się zdecydować.

lampy loft

Surowy styl loftowy

Lampy loft zyskały w ostatnim czasie dużą popularność. Jest to spowodowane w głównej mierze przez coraz modniejszy trend tzw. wnętrzarstwa industrialnego. Styl loftowy w głównej mierze nawiązuje do surowych przestrzeni, które często mają sprawiać wrażenie niedokończonych. To właśnie dlatego lampy loft stylizowane są na te, które można spotkać w różnego rodzaju magazynach, zakładach przemysłowych garażach itp.

Kompozycja przede wszystkim

Urządzając mieszkanie z lampami loft, warto zwrócić uwagę na to, czy będą one pasować do reszty wnętrza. Zastosowanie tego dosyć charakterystycznego typu oświetlanie w przypadku stylistyki z zupełnie odrębnego końca kontinuum, może być wysoce nietrafione i poskutkować kiczowatym efektem. Należy również wziąć pod uwagę to, czy w naszym mieszkaniu będą przebywać zwierzęta. Lampy loft są zazwyczaj zawieszone dużo niżej niż klasyczne żyrandole, dlatego mogą stać się kuszącą zabawką dla kotów i psów.

Pomijając już całe spektrum wytycznych, względem których trzeba zachować ostrożność, nie da się nie zauważyć, że lampy loft to bardzo elegancki i funkcjonalny wybór, który z pewnością warto zastosować w swoim domu lub mieszkaniu. Idealnie sprawdzą się w salonie i jadalni, jako lampy zawieszone nisko nad blatem stołu. Stosowanie ich w innych pomieszczeniach może być ryzykowne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksperymentować, gdyż można w ten sposób otrzymać bardzo fajny i oryginalny efekt.