My jako rodzice naszych najmniejszych pociech powinniśmy dbać o ich zdrowie oraz zapewnić im bezpieczeństwo gdziekolwiek się nie udadzą. Najważniejszą rzeczą, która jest obowiązkowa, aby nasze szkraby były zdrowe oraz odpowiednio się rozwijały, jest ich ubranie na co dzień. Dla niektórych rodziców jest to nie lada wyzwanie, gdzie dzieci grymaszą i nie chcą założyć kolejnej warstwy ubrań. Dziś artykuł o odzieży codziennej dla dzieci wybierających się do przedszkola, by przez cały pobyt w ośrodku czuły się wygodnie oraz komfortowo. Podamy Ci kilka elementów ubioru dla malucha, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę, by ubrać swoje dziecko jak najlepiej od stóp do głów.

Skarpetki

skarpetki dziecięceWrażliwymi oraz szczególnym miejscem na naszym ciele są stopy. Aby nasze dzieci podczas gier oraz zabawy w berka, gdzie nie będą posiadać obuwia na swoich stopach, polecamy zakup skarpetek antypoślizgowych. Taki rodzaj bielizny dla maluszków będzie zabezpieczał je przed ewentualnym poślizgnięciem, czy przewróceniem się podczas zabawy z rówieśnikami. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest materiał, który został wykonany do produkcji dziecięcych skarpetek. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci podczas częstej aktywności przegrzewają swój organizm oraz zaczynają się pocić. Najlepszym materiałem, który będzie pozwalał skórze oddychać będą skarpetki wykonane z domieszką bawełny. Bawełna jest bardzo delikatna dla skóry, gdzie nie pozwoli na obtarcia, czy podrażnienia na stópkach przedszkolaków. Aby zakupić skarpetki dziecięce polecamy stronę https://www.wola.pl/dzieciece/skarpetki-dzieciece/, gdzie znajdziecie duży wybór kolorów oraz dziecięcych motywów.

Strój na cebulkę

Bardzo popularne na zimę i nie tylko jest strój na tak zwaną cebulkę, gdzie na naszym ciele mamy założonych kilka warstw odzieży. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, dzieci uwielbiają ruch oraz aktywną formę zabawy, gdzie ich małe ciałka bardzo szybko się rozgrzewają. Bluza lub sweterek, który będzie warstwą zewnętrzną ich górnego ubioru, można w każdej chwili zdjąć lub rozpiąć, gdy dzieci zaczynają biegać oraz bawić się w najlepsze. Pod spodem każdy T-shitr dziecięcy lub cieńsza bluzeczka z rękawem świetnie będzie pasować do całego zestawu. Ubierając małego szkraba na cebulkę, warto pamiętać jedną podstawową zasadę. Element garderoby znajdujący się pod zewnętrzną warstwą odzieży powinien być znacznie cieńszy i zarazem lżejszy od warstwy, będącej częścią wierzchnią. W ten sposób łatwo regulować ciepło, które będzie ogrzewało dziecięce ciałka w zależności od formy ruchu, miejsca zabawy oraz warunków atmosferycznych, które tam panują.