Stojąc przed koniecznością zakupu zabawki dla niemowląt, musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na bezpieczeństwo jej stosowania. Kolejnym kryterium jest dopasowanie do wieku maluszka. W trosce o prawidłowy rozwój dziecka, mając jednocześnie na względzie jego potrzeby i preferencje, przygotowaliśmy spis przedmiotów, które mogą okazać się pomocne w pierwszym roku jego życia.

Od momentu przyjścia na świat

maskotki dla niemowlaków

Noworodek w zasadzie nie potrzebuje zbyt wielu bodźców w postaci zabawek, gdyż w pierwszych tygodniach jego życia najbardziej potrzebuje ciepła i bliskości rodziców. Niemniej jednak, możemy rozejrzeć się za przedmiotami, które okażą się niezastąpione w kolejnych miesiącach jego życia. Na uwagę zasługują wszelkiego rodzaju przytulanki. Wykonane z przyjemnego, miłego materiału pomogą mu wyciszyć się i zasnąć. Tego typu zabawki dla niemowląt maluchy często sobie tak upodobają, że okazują się nieodłącznymi towarzyszami w pierwszych latach życia. Kolejną propozycję mogą stanowić pluszaki, dodatkowo wygrywające spokojne melodie i delikatne światło. Wgrane kołysanki o regulowanej sile głośności, także okażą się niezastąpione podczas zasypiania.

Niemowlę 3+

Mata edukacyjna to kolejna z propozycji zabawek dla niemowląt, która będzie przydatna w pierwszym roku ich życia. Ogromny asortyment tychże produktów pozwala na swobodny dobór takiej, która w najlepszym stopniu będzie odpowiadała potrzebom maluszka. Wzbogacone o odgłosy zwierząt, piosenki, jak również o różne sensoryczne elementy przykuwają uwagę, pozytywnie wpływają na rozwój fizyczny i umysłowy, przy okazji zajmując na długi czas.

Niemowlę 6+

Półroczne dziecię staje się już coraz bardziej samodzielne. Aby jednak usprawnić jego umiejętności ruchowe, ciekawą propozycją może być dmuchany walec, który pomoże rozwinąć zdolności motoryczne. Takie zabawki dla niemowląt wzmocnią mięśnie jego ciała, przygotowując do samodzielnego raczkowania.

Zabawki 9+

Dla maluchów, które już dobrze raczkują i próbują stawiać pierwsze kroki, polecaną propozycją są różnego rodzaju chodziki i jeździki. Te zabawki dla niemowląt to absolutny hit – zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Aby jednak należycie spełniały swoją rolę, muszą być przede wszystkim bezpieczne i stabilne. Duży udział w tym zakresie spoczywa na jakości zastosowanych materiałów. Użyty do produkcji plastik musi być gruby i masywny, zaś kółka na tyle solidne, aby utrzymały ciężar dziecka – nie tylko podczas użytku domowego, ale również zewnętrznego.