Kiedy Tove Jansson wydała ponad siedemdziesiąt lat temu swoją pierwszą książkę o przedziwnych, przypominających nieco hipopotamy stworkach zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii, nie sądziła, że Muminki staną się światowym fenomenem - książki przetłumaczono na ponad trzydzieści języków, powstały adaptacje teatralne, filmowe, radiowe, komiksowe i telewizyjne, wybudowano także muzeum i tematyczny park rozrywki poświęcony tym uroczym postaciom. Przede wszystkim zaś, Muminki zostały pokochane przez miliony dzieci na całym świecie. Muminkami możemy cieszyć się na wiele sposobów, zwłaszcza teraz, decydując się na świąteczne prezenty - każdego fana z pewnością zachwycą przeróżne gadżety związane z serią, jak kubek muminki.

Wszyscy kochają Muminki

MuminkiMuminki to wspaniała opowieść o przedziwnych istotach i ich nadzwyczajnych przygodach - któż z nas nie marzył o wspaniałych historiach o dalekich podróżach Włóczykija, zaśmiewał się ze złośliwości Małej Mi czy z przerażeniem chował się pod koc, gdy w historii pojawiała się tajemnicza Buka. Muminki uwielbiane są zarówno przez dorosłych, za ich mądre, ponadczasowe przesłania, jak i przez kolejne pokolenia dzieci. Jeśli więc wśród naszych najbliższych jest ktoś, kto Muminki zna (a na pewno jest) i kocha (to naturalne!), to może warto sięgnąć po taki uroczy gadżet, jak kubek Muminki (https://www.frankherbert.pl/Arabia-Muminki-kubki-miseczki-porcelana-cinfo-pol-78.html), jeśli wciąż szukamy odpowiedniego prezentu świątecznego. Taki wspaniały prezent na pewno przywoła wspomnienia z dzieciństwa i sprawi, że zakręci się łezka w oku.

Jaki kubek dla kogo?

Możemy rozegrać to tradycyjnie - jeśli fanką Muminków jest nasza mama, możemy sprezentować jej kubek Muminki z Mamą Muminka - analogicznie wygląda sprawa z tatą. Ukochanej warto podarować kubek z Panną Migotką, a ulubionemu kumplowi z Włóczykijem. Możemy także odwołać się do cech charakteru postaci - i tak kubek Muminki z Małą Mi otrzyma ta osoba, która nigdy nie boi mówić sie tego co myśli, bez znaczenia jakie mogą być tego konsekwencje. Taki zabawny i słodki upominek z pewnością umili wiele wieczorów, podczas których czytane będą nie tylko Muminki. Urocze postaci przypominać nam będą o wspaniałych przygodach ulubionych bohaterów i kto wie, być może zachęcą do lektury nawet tych, którzy do tej pory od książek trzymali się z daleka? Jeśli tak, to tylko kolejny powód, by po niego sięgnąć.

Kubek Muminki sprawdzi się zarówno jako samodzielny prezent, jak i dodatek do większego kompletu. Literackich gadżetów jest na rynku obecnie całkiem sporo - koszulki, zakładki, notesy czy pocztówki - taki kubek z pewnością świetnie będzie wśród nich wyglądać.