Wysokie wazony dopasowane kształtem i kolorem

Urodziny, imieniny, jubileusze – okazji nie brakuje, aby obdarować partnerkę bukietem pięknych kwiatów. Przyznajmy szczerze, każda kobieta lubi, gdy mężczyzna kupuje jej prezenty. To bowiem nie tylko miły gest z ich strony, ale również sposób na udekorowanie swojego mieszkania. Ustawione w wysokich wazonach zdobią domowe wnętrze. Ten elegancki dodatek aranżacyjny podkreśli piękno kompozycji florystycznej, ale również – o ile jest odpowiednio dobrany - harmonijnie połączy się z pozostałymi elementami stylizacji.

Kolor i kształt

Wybierając wysoki wazon do kwiatów musimy pamiętać o kilku szczegółach. Przede wszystkim muszą charakteryzować się odpowiednio długą łodygą, aby bez trudu dosięgały wody. Po drugie – optymalnie byłoby, gdyby kształtem i kolorem pasowały do kwiatów. Jeśli zatem dostaliśmy w podarunku bukiet długich czerwonych róż, wysoki wazon z równie długą, wąską szyjką będzie stanowił świetne rozwiązanie. Doskonałym wyborem są naczynia wykonane z przezroczystego szkła, gdyż nie tylko komponują się z kolorem wszystkich kwiatów, ale również stanowią elegancką ozdobę samą w sobie. Szeroki wybór wysokich wazonów znajdą Państwo na stronie https://www.szklanewazony.pl/pl/c/Wysokie-wazony/82 wysokie wazony

Dobór wazonu do rodzaju kwiatów

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, wysokie wazony powinny być utrzymane w kolorze kwiatów. Warto jednak pamiętać, aby były o jeden ton ciemniejsze. Wyjątkiem są naczynia w czarnym i białym odcieniu, które imponująco kontrastują z wszelkimi innymi barwami. Wąskie wazony przewidziane są do pojedynczych kwiatów, podczas gdy malutkie, polne bukieciki o wiele lepiej zaprezentują się w towarzystwie małych miseczek. A co zrobić w sytuacji, gdy zamiast tradycyjnych, polskich róż otrzymamy w prezencie egzotyczne kwiaty? Wtenczas bezpiecznym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w metalicznym wazonie, gdyż zaistniały kontrast sprawi, że będą prezentować się niezwykle okazale. Wysokie wazony w asymetrycznej formie przewidziane są do kompozycji utrzymanych w podobnym tonie. Jak zatem widać, przy niewielkiej znajomości technik aranżowania wnętrz, możemy uchronić się przed dekoratorskim faux paus.