Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, by spotkać się w rodzinnym gronie, przygotować prezenty i jedzenie, a także udekorować dom oraz ogród dokładnie tak, jak chcemy. Szereg inspiracji zachwyca kolorami, fakturami, światełkami i błyszczącymi powierzchniami. Jak żaden inny miesiąc to grudzień właśnie wykorzystuje piękne dekoracje świąteczne, zachwyca iluminacjami i sprawia, że bardzo często decydujemy się na przygotowanie samodzielnie gadżetów lub też zakup rękodzieła.

Atrakcyjne dekoracje świąteczne

Dekoracje świąteczneWspółczesne inspiracje dość sprawnie łączą tradycję z nowoczesnością. Dekoracje świąteczne stają się więc okazją do spędzenia czasu w gronie rodzinnym, wspólnego przygotowywania ozdób przy wykorzystaniu tego, co natura przynosi i ciekawych dodatków, które możemy znaleźć w sklepach. Najczęściej w poszukiwaniu ciekawych inspiracji sięgamy po nieśmiertelny duet i dekoracje na święta bazują przede wszystkim na połączeniu zieleni i czerwieni. Warto jednak postawić na złoto, wykorzystać zarówno luksusowe tkaniny takie jak aksamit czy atłas, jak i surowy naturalny len, a całość oczywiście pięknie oświetlić. Zauważalnym trendem przy przygotowaniu dekoracji świątecznych jest sięganie po ekologiczne dekoracje świąteczne . Doskonale wpisują się one w inne elementy życia, ponieważ ta moda jest dostrzegalna na każdym poziomie życia – od jedzenia, przez ubranie czy też urządzanie wnętrz.

Motywy, kolory, wykończenia

Najpopularniejszym hitem tego roku jest złoto, które pojawia się zarówno na bombkach, łańcuchach, jak i na takich elementach jak świeczniki, zastawa stołowa czy też tkaniny – obrusy, poszewki na poduszki czy zasłony. Przede wszystkim takie dekoracje świąteczne np. stąd: https://partybudziki.pl/pol_n_Przyjecia_Okazje_Boze-Narodzenie_Dekoracje-swiateczne-546.html (stosowane oczywiście w umiarze) nadają wnętrzu charakteru glamour, a ten świetnie podkreśla wyjątkowy charakter Świąt oraz rodzinnych spotkań. Niezmiennie najpopularniejszymi motywami, jakie prezentujemy w mieszkaniach czy też ogrodach – a nawet w garderobie są choinki, renifery czy też gwiazdki i Mikołaje. To must have każdej dekoracji świątecznej. Co roku jednak pojawiają się inne ciekawe motywy, które zdobywają serca miłośników Świąt lub stają się jednorazowym trendem. W tym roku z pewnością wiele osób sięgnie po pióra, faktury marmuru czy też wspomniany już len.