Dzieci uczą się wyłącznie poprzez zabawę. W ciągu pierwszych kilku lat maluchy zdobywają i trenują umiejętności, które stanowią fundament do dalszej nauki i życia. Dzieci potrafią bardzo szybko osiągać świetne wyniki, ale również zostawać w tyle, jeżeli nie zapewnimy im odpowiedniego wsparcia. Rozwój dziecka można wspomagać na różne sposoby. Najlepszym z nich są zabawki edukacyjne, które zmuszają do wysiłku intelektualnego, a jednocześnie angażują rejony mózgu odpowiedzialne za zdolności manualne i kreatywność. Wszystkie te kryteria spełniają klocki, które pomogą opanować różne umiejętności - wszystko zależy od wyobraźni naszej i dziecka.
klocki magnetyczne

Zabawki XXI wieku, czyli rozwiązania stworzone z troską o rozwój dziecka

Rozwój psychologii i badania z zakresu dziecięcej psychiki i ich rozwoju pozwalają na stworzenie zabawek, które wszechstronnie wspierają dziecko. Jednym z efektów badań są klocki magnetyczne, które odróżniają się od innych tym, że zostały wyposażone w magnesy, które ułatwiają tworzenie konstrukcji, a tym samym zwiększają możliwości i pobudzają kreatywność. Klocki w kształcie cyferek umożliwiają naukę liczenia (w kompletach znajdują się dodatkowo symbole działań matematycznych). Najważniejsze, aby magnesy trzymały dość mocno i uniemożliwiały przesuwanie się poszczególnych klocków. Z klocków magnetycznych można układać ciągi cyfr, co porządkuje wiedzę i ułatwia przyswojenie pojęć matematycznych.

Dzięki klockom edukacyjnym edukacja jeszcze nigdy nie była tak prosta

Rodzice pytają, kiedy najlepiej rozpocząć naukę liczenia? Odpowiedź brzmi - nigdy nie jest na to za wcześnie. Uczymy malucha mówić otaczając go tzw. kąpielą językową. Dlaczego więc naukę liczenia mielibyśmy odkładać na później? Trzeba tylko dostosować zabawki do wieku dziecka. Sortery z klockami to najlepsza zabawka dla maluchów od 12 miesiąca życia. Zadaniem dziecka jest dopasować odpowiedni klocek do otworu. Możemy przy tym głośno liczyć wkładane klocki, dzięki czemu maluch utrwali sobie kolejność cyfr. Będzie to niezbędne do dalszej nauki liczenia, w której z kolei pomogą klocki magnetyczne, w kształcie cyfr, a póżniej liczmany. Przydatne są również klocki w formie sześcianu, na którym są umieszczone cyfry i symbole. Tego typu klocki produkowane są jako klasyczne, drewniane zabawki lub klocki wyposażone w magnesy. Dzięki magnesom dziecko łatwiej łączy poszczególne elementy, które pozostają na swoim miejscu. Płynie z tego dodatkowa korzyść - konstrukcje nie rozpadają się, a dziecko nie jest sfrustrowane ciągłym poprawianiem lub zaczynaniem od nowa.